Studio Sante > BIOWITALNOŚĆ

BIOWITALNOŚĆ


W Studio Sante podwyższamy Twoją biowitalność

Zdrowie, witalność, radość życia – masz je w zasięgu ręki! Możesz przywrócić naturalną energię ciału i umysłowi pomimo codziennego stresu, narażenia na elektrosmog i promieniowanie geopatyczne! W Studio Sante możesz podwyższyć swoją biowitalność, by czuć się lepiej, wyglądać młodziej, żyć dłużej! Jesteśmy energią i czerpiemy energię z Natury! Woda Ożywiona, zdrowa żywność, relaks i oddech, ruch i odnowa biologiczna, kontakt z przyrodą i miejscami o wysokiej energetyce podwyższają Twoją bioenergię. To wszystko oferujemy Ci w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim – w samym sercu Warszawy. Studio Sante to holistyczne SPA & Wellness, w którym Twój organizm uzyskuje kompleksową stymulację do autoregeneracji. Obiekt został zabezpieczony przed niekorzystnym promieniowaniem osłabiającym wpływ terapii i utrudniającym relaks, a ofertę SPA & Wellness przygotowano w taki sposób, by poprzez zabiegi i relaks Goście mogli jak najpełniej czerpać życiodajną energię z Natury. Woda Ożywiona, sauny i wypoczywalnie o wysokiej biowitalności, oczyszczająca moc minerałów, zdrowa żywność Sante bez sztucznych dodatków dostępna w Bistro Sante, zrównoważony ruch podwyższą Twoją biowitalność! Zapomnisz o stresie i zmęczeniu, i odczujesz przypływ energii życiowej!


Jesteśmy energią!

„Muszę naładować akumulatory!” – mówimy tak, gdy potrzebujemy nowej energii. Ale to nie tylko metafora! Jesteśmy energią! Przenika nasze ciała, krąży w nich niczym krew, jest emitowana w postaci drgań. Chińczycy nazywają ją „chi”, Japończycy „ki”, Hindusi „prana” i utożsamiają z esencją życia. Człowiek, tak jak każdy organizm żywy, wytwarza biopole energetyczne i emituje własną częstotliwość. Potwierdzają to najwybitniejsze autorytety naukowe z USA i Rosji. Nasz organizm, będący osobliwym układem elektromagnetycznym, czerpie energię z Natury, Ziemi, Słońca i Kosmosu. To także już dawno potwierdzili naukowcy! To właśnie bioenergia, czyli biowitalność (nazywana też energię życiową czy siłami witalnymi) jest gwarantem naszego zdrowia i dobrego samopoczucia! Nieustannie potrzebujemy energetycznego doładowania, bo we współczesnym świecie istnieje wiele czynników, powodujących uszczuplenie bioenergii. Na szczęście siły witalne można szybko zregenerować w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim!


Co nam daje wysoka biowitalność?

Wysoka witalność jest synonimem zdrowia i wspaniałego samopoczucia! To nie tylko brak chorób i bólu, lecz także sprawność fizyczna, uroda, sylwetka, siła, chęć do działania, spokój ducha, uśmiech i radość życia, miłość, samoakceptacja i poczucie spełnienia. Mając wysoką biowitalność, łatwiej radzimy sobie ze stresem, jesteśmy mniej podatni na negatywne emocje, myślimy optymistycznie i śmiało patrzymy w przyszłość. Świat stoi przed nami otworem, bo jesteśmy otwarci na jego piękno i z dystansem podchodzimy do niespodziewanych zdarzeń. Nasz organizm szybciej się regeneruje i powraca do równowagi nawet po wyczerpującym wysiłku. Lekka i rozgrzewająca energia swobodnie i bez zakłóceń przepływa przez nasze ciało kanałami energetycznymi, chroniąc przed chorobami. Jesteśmy silniejsi duchowo, fizycznie i emocjonalnie, a jednocześnie spokojniejsi i bardziej skupieni. Wysoka biowitalność (powyżej 7000 Bv) to lepsza jakość życia w każdym jego aspekcie! W Studio Sante Uzdrowisku Miejskim podwyższymy Twoją biowitalność, a nasi eksperci podpowiedzą, jak zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie.


Co obniża naszą biowitalność?

Poziom energetyki organizmu obniżają: stres, choroby, złe przeżycia, brak odpowiedniego ruchu, promieniowanie geopatyczne cieków wodnych, elektrosmog czyli promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe, komputery, telewizory, radioodbiorniki, sieci elektryczne, radary, stacje bazowe telefonii komórkowej i inne urządzenia elektryczne. Uważa się, że długotrwała ekspozycja na promieniowanie elektromagnetyczne i geopatyczne nie tylko powoduje pogorszenie nastroju i zaburzenie pracy wielu narządów wewnętrznych, lecz także jest jednym z czynników chorób nowotworowych. Na stan energetyczny organizmu bardzo negatywnie wpływa spożywanie żywności zawierającej konserwanty, chemiczne dodatki i wzmacniacze smaku. We współczesnym świecie niemal wszyscy jesteśmy narażeni na te czynniki ryzyka, dlatego tak istotna jest regeneracja sił życiowych!


Co się dzieje przy obniżonej biowitalności?

Przyjęto, że średni poziom biowitalności zdrowego człowieka wynosi ok. 6500 Bv. wartości powyżej 6500 Bv wskazują na dobrą kondycję psychofizyczną, odpowiedni zapas sił witalnych i ogólny dobry stan zdrowia, odzwierciedlający się w dobrym samopoczuciu. Poziom biowitalności na poziomie 6000-6400 Bv oznacza osłabienie organizmu, w granicach 5500-6000 Bv – sugeruje lekką chorobę, podczas poważniejszej choroby biowitalność spada do 5000-5500 Bv, a przy ciężkich schorzeniach nawet poniżej 5000 Bv. Jeśli biowitalność spada poniżej 6000 Bv, aktywizują się obecne w naszych organizmach drobnoustroje i zaczynają atakować zdrowe tkanki. Jeśli człowiek jest chory przez dłuższy czas, systematycznie traci siły życiowe, a jego biopole emituje wibracje typowe dla choroby. Im mniejsza bioenergia w chwili zachorowania, tym cięższy przebieg choroby. Nawet czasowe obniżenie witalności, wynikające z przemęczenia, braku snu, ekspozycji na niekorzystne promieniowanie, może obniżyć odporność i otworzyć wrota dla choroby. Niska biowitalność to także brak energii życiowej!

Co podwyższa Twoją biowitalność?

Poziom biowitalności można podwyższyć poprzez przebywanie w miejscach emitujących wysoką energię, takich jak Studio Sante, spożywanie Wody Ożywionej i wysokowibracyjnej żywności, ruch, odnowę biologiczną, praktyki medytacyjne i kontakt z Naturą. To wszystko oferujemy Ci w Studio Sante!

 

1. Pobyt w Studio Sante – SPA & Wellness o wysokiej biowitalności
podwyższa Twoją biowitalność

Studio Sante Uzdrowisko Miejskie to SPA & Wellness o bardzo wysokiej energetyce, podnoszącej biowitalność osób w nim przebywających. Poziom bioenergii wszystkich saun, basenów i wypoczywalni jest regularnie mierzony i wynosi (w zależności od miejsca) od 7100 do 9800 Bv (w skali do 10 000!). To znacznie więcej niż wartość graniczna 6500 Bv, od której zaczyna się korzystne oddziaływanie miejsca na człowieka. Wysokie parametry energetyczne w Studio Sante są efektem przemyślanego projektu prozdrowotnego, uwzględniającego konieczność ochrony Gości przed niekorzystnym promieniowaniem geopatycznym oraz dobór terapii i zabiegów podwyższających bioenergię.


Zabezpieczenie obiektu przed niekorzystnym promieniowaniem

Niekorzystne promieniowanie wprowadza zakłócenia w funkcjonowaniu organizmu, utrudnia procesy relaksacyjne, terapeutyczne i odnowę biologiczną. Aby zniwelować jego wpływ :

 • Cały obiekt zabezpieczono opaską kwarcu żyłowego, niwelującą wpływ cieków wodnych i niekorzystne promieniowanie geopatyczne.
 • W całym obiekcie zastosowano technikę ożywiania wody – Woda Ożywiona silnie oddziałuje na ludzi, pomieszczenia i rośliny.
 • Projekt architektoniczny ośrodka uwzględnia zasady geometrii miejsc mocy, umożliwiające koncentrację energii kosmicznej, będącej źródłem sił witalnych człowieka.
 • Krzemień pasiasty, czarny krzemień (Black Silica) i ametysty to nie tylko piękne elementy dekoracyjne obiektu, lecz także naturalne filtry niwelujące negatywne promieniowanie geopatyczne.
 • Krzemień to minerał mający właściwości ochronne i energetyczne; obecny w nim krzem pomaga usuwać zmęczenie, wycisza i podwyższa nastrój.
 • Czarny krzemień (Black Silica) naturalnie emituje jony ujemne, podwyższające energetykę organizmu.
 • Ametyst, odmiana kwarcu o krystalicznej strukturze i przepięknych odcieniach fioletu, oczyszcza miejsca z negatywnej energii, przywraca naturalną równowagę, uwalnia od stresu i korzystnie wpływa na podświadomość.
 • Sól himalajska, kamień oczyszczenia i witalności, emituje praenergię w postaci drgań, równoważąc pole energetyczne człowieka i odblokowując kanały energetyczne.
 • Symbol mandali, będący znakiem harmonii i doskonałości, wspomaga relaks i medytację. Mandala podwyższa poziom bioenergii i wzmacnia wpływ terapii i zabiegów.
 • W wielu miejscach zastosowano materiały kumulujące energią tachionową, która skutecznie ogranicza negatywny wpływ elektrosmogu na organizm i wyrównuje naszą wewnętrzną energię. Energia tachionu jest najwyższą formą energii we wszechświecie, nie wywołującą żadnych skutków ubocznych. Stanowi łącznik między bytem i nieskończenie inteligentną energią informacyjną Boskiej kreacji.

Zabiegi i terapie podwyższające biowitalność

Dobór naturalnych zabiegów i terapii dostępnych w Studio Sante jest podyktowany troską o maksymalne podwyższanie biowitalności Gości.

 • W całym obiekcie zastosowano Wodę Ożywioną o heksagonalnej strukturze i wysokiej energetyce. Badania prof. Mu Shik Johna potwierdzają, że najzdrowsza dla człowieka woda powinna mieć sześciokątną strukturę, ponieważ umożliwia ona łatwy przepływ przez kanały w komórkach, szybko dostarcza środków odżywczych oraz skutecznie wydala toksyny. Kąpiele w Wodzie Ożywionej podwyższają biowitalność, wzmacniają siły życiowe i poprawiają nastrój. Redukują stres i odprężają. Woda Ożywiona stymuluje procesy samozdrowienia, przywraca życiową energię, harmonizuje umysł i ciało. Woda Ożywiona płynie w każdym kranie w Studio Sante, jest zastosowana w basenach, saunach i gabinetach zabiegowych. Jest dostępna bezpłatnie do picia w saunarium i w Bistro Sante.
 • Woda Ożywiona w jacuzzi krzemowym, jacuzzi z solą himalajską i magnezem, i w basenie rekreacyjnym ułatwia procesy regeneracji sił życiowych i wzmacnia terapeutyczne działanie minerałów.
 • Woda Ożywiona w postaci pary w łaźni dzięki heksagonalnej strukturze doskonale nawilża każdą komórkę skóry i energetyzuje organizm. Biowitalności łaźni parowej wynosi aż 7900 Bv!
 • Poziom energetyczny płyt skalnych z czarnej krzemionki Black Silica w japońskiej saunie Ganbanyoku wynosi aż 7600 Bv. Black Silica emituje jony ujemne, a płytki tachionowe – radiacje kosmiczne podwyższające bioenergię człowieka.
 • Poziom energetyczny Goldarium wynosi aż 9800 Bv. Tylko 3 minuty tam spędzone podnoszą biowitalność aż o 1000 jednostek!
 • Sól himalajska w grocie solnej i w jacuzzi z Wodą Ożywioną i magnezem emituje energię w postaci fotonów, wzmacniając pole energetyczne człowieka. Ponadto sól himalajska emituje jony ujemne, neutralizujące niekorzystne działanie smogu elektromagnetycznego.
 • Zastosowana w SPA & Wellness muzyka o częstotliwościach 432 Hz oraz koloroterapia podnoszą poziom energetyczny i tworzą komfortowe warunki do medytacji.
 • Do dyspozycji Gości są również: sauna fińska, biosauna, Słoneczna łąka (strefa bezpiecznego opalania i odmładzających skórę lamp kolagenowych), które również mają bardzo wysokie parametry energetyczne.

Co jeszcze podwyższa Twoją biowitalność? 


2. Woda wysokowibracyjna

Woda to życie! Ale nie każda woda jest taka sama i nie każda podwyższa Twoją biowitalność. O jakości wody świadczą nie tylko właściwości fizyko-chemiczne, lecz także jej wewnętrza struktura, która może odzwierciedlać porządek i harmonię lub chaos i złe emocje. Woda Ożywiona w Studio Sante to woda o optymalnej heksagonalnej strukturze i właściwościach regenerujących, które przewidziała dla niej Natura. Ma wysokie parametry energetyczne (7500-9300 Bv), a korzystną energię emituje w postaci drgań. Właśnie dlatego kąpiele w Wodzie Ożywionej podwyższają naszą biowitalność, wzmacniają siły życiowe i poprawiają nastrój. Redukują stres, odprężają i wyciszają emocje. Działają oczyszczająco na organizm i kojąco na skórę. Woda Ożywiona stymuluje procesy samozdrowienia, przywraca życiową energię, harmonizuje umysł i ciało.


3. Żywność o wysokiej energetyce

Wartość pokarmu wyznaczają nie tylko składniki odżywcze (np. witaminy, minerały) i kalorie, lecz także zmagazynowana w nim energia słoneczna w postaci fotonów. Pokarmy wysokowibracyjne emitują tę energię – ona również nas odżywia i wprowadza porządek do naszego organizmu, co potwierdził niemiecki fizyk dr Fritz-Albert Popp. Foton, według teorii Toma Stoniera, składa się z energonu (nośnika energii) i infonu (nośnika informacji), które wzajemnie oscylują, tworząc rezonans częstotliwości elektromagnetycznej, determinujący stopień uporządkowania danej struktury. Światło – także to przyswajane z pożywieniem – uaktywnia miliardy reakcji chemicznych w komórkach. To właśnie biofotony odpowiadają za to, by wszystkie procesy komórkowe przebiegały we właściwym czasie i miejscu. Ich źródłem są rośliny o długim okresie wegetacji: zboża i orzechy oraz świeże surowe owoce i warzywa. Jakość pożywienia zależy od stopnia synchronizacji biofotonów, które zawiera. Wysoki potencjał energetyczny mają produkty nie zawierające substancji konserwujących, sztucznych barwników i innych chemicznych dodatków. Żywność wysokowibracyjna podwyższa naszą bioenergię i zdolność organizmu do radzenia sobie z pokarmem o niskiej biowitalności. Wprowadza harmonię na poziomie energetycznym organizmu, zmniejsza znużenie i zmęczenie, poprawia odporność na stres, dodaje energii, redukuje dolegliwości trawienne i nadmierny apetyt. To klucz do zdrowia, piękna i długowieczności!

Chcesz dowiedzieć się więcej o energii fotonów w pokarmie i ich wpływie na zdrowie, odwiedź stronę Sante!


4. Ruch i odnowa biologiczna

Ruch to życie! Umożliwia zachowanie sprawności fizycznej i zgrabnej sylwetki, zapewnia świetne samopoczucie, zapobiega chorobom cywilizacyjnym, podwyższa odporność. Ruch to także zastrzyk energii witalnej! Ćwicząc, czujemy się szczęśliwi, wolni, spełnieni. Ruch doładowuje nas pozytywną energią, która przenika ciało i umysł. Pozwala odreagować stres i napięcie. Dostarcza satysfakcji i zwiększa pewność siebie. Daje moc ciału i spokój umysłowi. Aby uzyskać te rezultaty, należy jednocześnie zadbać o odpowiedni wypoczynek po wysiłku. Odnowa biologiczna jest koniecznym elementem dla zachowania zdrowia, sprawności, urody i dobrego nastroju. Umożliwia regenerację, odpręża i oczyszcza organizm. W Studio Sante oferujemy zrównoważone i pełne radości formy ruchu, jak również kompleksową odnowę biologiczną (pobyt w strefie saun i basenów, masaże, zabiegi na ciało, terapie manualne, elektrostymulację, SCIO, Scenar Cosmodic, opiekę dietetyka). Wraz z zabiegami dostępnymi w Studio Sante podwyższają biowitalność oraz integrują ciało i umysł.


5. Oddech

Oddech to energia życia i pożywienie dla naszego ciała. Nie tylko utrzymuje nas przy życiu, lecz także integruje umysł, ciało i ducha. Jest utożsamiany z esencją życia. Wibrująca moc spokojnego oddechu podwyższa naszą energię i dodaje nam sił życiowych. Coraz szybsze tempo, stres i siedzący tryb życia powodują, że naturalna umiejętność głębokiego oddychania przeponą zanika. Powietrze wdychamy płytko i szybko, ustami. Głęboki i regularny oddech to powrót do naturalnego rytmu ciała i umysłu. Napełnia tlenem i życiodajną energią każdą komórkę ciała. Harmonizuje przepływ energii i umożliwia jej kumulację. Daje możliwość kontrolowania emocji. Współgra z utrzymywaniem optymalnej pozycji ciała, przez co poprawia sylwetkę i zapobiega przeciążeniom. Relaksuje i wycisza emocje. Oddech to skupienie, obecność i koncentracja. Umożliwia osiągnięcie głębszych stanów świadomości i medytację. Pozwala na rozluźnienie ciała i umysłu. Prawidłowy oddech to podstawa zdrowia i witalności!


Jak mierzy się biowitalność?

Biowitalność człowieka, żywności, wody, miejsc można zmierzyć metodę radiestezyjną. Wyniki podaje się w skali Bovisa (od 0 do 10 000 jednostek), opracowanej przez André Bovisa, francuskiego uczonego. Do pomiaru biowitalności służy także biosferomierz, umożliwiający pomiar psycho-somatyczny całego organizmu. Za pomocą biosferomierza można zbadać biopole i biosferę ludzkiego organizmu oraz zdiagnozować stan aury i czakramów. Wynik odzwierciedla stan zdrowia, a widoczne zaburzenia są znakiem dolegliwości narządów odpowiadających czakramom lub sygnałem blokad energetycznych w ciele. Biosferomierz pokazuje wyniki biowitalności również w międzynarodowej skali Bovisa. Energia elektromagnetyczna jest emitowana przez każdy organizm również w postaci biofotonów, co stwierdził dr Fritz-Albert Popp, znany niemiecki fizyk. Opracował metodę jej mierzenia, która pozwala na określenie stanu energetycznego organizmu. Jedno z najważniejszych odkryć Poppa mówi, że żywność najwyższej jakości charakteryzuje się wysokim poziomem emisji biofotonów. Im więcej wysokowibracyjnej żywności spożywamy, tym lepsze nasze zdrowie i samopoczucie. Poziom biowitalności można również zmierzyć, wykorzystując tzw. fotografię oraz kamerę Kirljana. Fotografia kirljanowska rejestruje obraz tzw. wyładowań koronowych na powierzchni przedmiotów, na które działa wysokie napięcie prądu zmiennego. Obraz biopola, który wówczas powstaje, jest rejestrowany na kliszy fotograficznej. Biopole człowieka i wszelkiej materii można obserwować również za pomocą kamery kirlianowskiej. Z przeprowadzonych badań wynika, że biopole zmienia się wraz ze zmianą stanu zdrowia badanego. Na podstawie obrazów i kolorów można wnioskować o istniejących chorobach, a nawet zdiagnozować te, które jeszcze nie dały objawów. Badanie kamerą kirljanowską jest stosowane obecnie w niektórych szpitalach w Stanach Zjednoczonych i w Rosji. Bioenergię można także mierzyć za pomocą kamery GDV (Gas Discharge Visualization). To unowocześniona wersja elektrofotografii kirljanowskiej. Stosowana jest m.in. w Głównym Instytucie Medycznym i w Akademii Wojskowej i Medycznej w Rosji oraz w wielu wojskowych i medycznych instytutach na świecie. Systematyczne badania aury przy pomocy GDV prowadzi dr Konstantin Korotkov z Rosyjskiej Akademii Nauk. Poziom biowitalności można zmierzyć również za pomocą SCIO – najnowocześniejszego urządzenia medycznego mającego certyfikat medyczny. Działanie SCIO opiera się na biorezonansie i biofeedbacku – urządzenie komunikuje się z organizmem za pomocą fal elektromagnetycznych. Jeden z programów terapeutycznych to „Harmonizacja czakr i czyszczenie aury”. SCIO diagnozuje deficyty i blokady energetyczne, a następnie je usuwa, przywracając witalność i siły życiowe. Z terapii SCIO można skorzystać w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim.


CZY WIESZ, ŻE …

 


Krzem – pierwiastek zdrowia

krzem

Kąpiel w jacuzzi krzemowym z Wodą Ożywioną uzupełnia niedobory krzemu w organizmie. Krzem jest wyjątkowo ważny dla zdrowia, gdyż przy jego niedoborze ok. 70 pierwiastków nie zostaje …

CZYTAJ ARTYKUŁ


Sól EPSOM – dla zdrowia i urody

krzem

Kąpiel w Wodzie Ożywionej z dodatkiem soli EPSOM to zastrzyk energii i witalności. Uzupełnia niedobory magnezu i siarki, mających wielki wpływ na zdrowie i urodę. Ma działanie relaksujące i …

CZYTAJ ARTYKUŁ


Witamina D3 – zdrowie z natury

krzem

Słońce to energia życia! Budzi w nas radość, wyzwala chęć do działania, doładowuje pozytywną energią! Kochamy słońce za piękną opaleniznę i dobry nastrój, ale ono daje nam coś jeszcze!

CZYTAJ ARTYKUŁ


Naturalna energia Studio Sante – energia z wnętrza Ziemi i uziemienie organizmu człowieka

uziemienie

Uziemienie łączy nas z Naturą,
a Natura jest największym źródłem zdrowia.
dr John Gray

CZYTAJ ARTYKUŁ

 

1842017_STS_Plakat_HappyHours_580x820px