Studio Sante > BIOWITALNOŚĆ > Naturalna energia Studio Sante – energia z wnętrza Ziemi i uziemienie organizmu człowieka

Naturalna energia Studio Sante – energia z wnętrza Ziemi i uziemienie organizmu człowieka

Rewitalizująca energia Ziemi – wody, skał, kruszców i minerałów? Korzystasz z niej od pierwszych sekund pobytu w Studio Sante! Zastosowane uziemienie odprowadza dodatnie ładunki elektryczne z Twojego ciała. Redukuje to stres i wolne rodniki, będące przyczynę chorób, złego samopoczucia i spadków nastroju. Wszystkie sauny, baseny i wypoczywalnie pozwalają na uziemienie człowieka, co jest jedną z najskuteczniejszych naturalnych terapii antystresowych. Emanują naturalną energią z Ziemi i pozwalają odzyskać utracone połączenie z Naturą. Studio Sante to unikatowe SPA & Wellness – Warszawa nie miała takiego miejsca! Doświadczysz tu bezpośredniego kontaktu z pulsującymi częstotliwościami kruszców, minerałów i wody strukturyzowanej, które uzdrawiają emocje i  wzmacniają ciało. Zapewniają odnowę sił życiowych, zwiększają witalność i eliminują zmęczenie.


Uziemienie łączy nas z Naturą,
a Natura jest największym źródłem zdrowia.

dr John Gray

 

Efekty uziemienia organizmu

 • niweluje wolne rodniki
 • zmniejsza stany zapalne
 • redukuje przewlekły ból
 • poprawia rytm snu
 • zmniejsza bezsenność,
 • stabilizuje zegar biologiczny
 • eliminuje stres i negatywne emocje
 • zmniejsza napięcie mięśni
 • redukuje bóle stawów
 • niweluje bóle mięśni
 • zmniejsza bóle głowy i migreny
 • rozrzedza krew i poprawia jej przepływ
 • niweluje dolegliwości menstruacyjne i inne dolegliwości hormonalne
 • podwyższa wydolność i przyśpiesza regenerację
 • aktywizuje procesy gojenia
 • chroni przed elektrosmogiem
 • napełnia mocą i energetyzuje ciało
 • chroni bioelektryczne obwody ciała
 • jednoczy z naturalną energią Ziemi

 

Wszystkie efekty prozdrowotne uziemienia się przez człowieka zostały potwierdzone naukowo!

 

Zdrowie i świetne samopoczucie – dlaczego potrzebujemy uziemienia ciała?

Ciało człowieka jest zbudowane głównie z wody i minerałów. To dlatego jest doskonałym przewodnikiem elektrycznym i potrzebuje uziemienia. Odprowadzanie dodatnich ładunków elektrycznych do naładowanej ujemnie ziemi to naturalny proces, który powinien odbywać się każdego dnia przez co najmniej 30 minut. Przypomnij sobie radosne ożywienie, harmonię emocji i energię ciała, które pojawiają się, gdy spacerujesz bosymi stopami po plaży lub po trawie. W mieście to prawie niemożliwe do wykonania! Uniemożliwiają to buty na gumowej czy syntetycznej podeszwie, która jest doskonałym IZOLATOREM. To one uniemożliwiają naturalne procesy oczyszczania ciała z dodatnich ładunków elektrycznych, pozbawiają Cię dostępu do regenerującej mocy Ziemi i uniemożliwiają absorbowanie ziemskiej energii chi.

 

Uziemienie w Studio Sante

 • Cały budynek wraz ze wszystkimi instalacjami i urządzeniami elektrycznymi, które tego wymagają, jest uziemiony.
 • Zastosowana instalacja wyrównawcza łączy ze sobą wszystkie metalowe elementy i odprowadza samoistnie do ziemi ładunki elektryczne.
 • Już wchodząc po prysznic w Studio Sante, uziemiasz ciało. Spłukujesz wodą strukturyzowaną dodatnie ładunki elektryczne, czerpiąc stąd moc i wiele korzyści zdrowotnych.
 • Wszystkie sauny, baseny i wypoczywalnie w Studio Sante są prawidłowo i skutecznie uziemione, a cała instalacja jest okresowo kontrolowana przez specjalistów.
 • Prozdrowotny wpływ uziemienia w Studio Sante wraz z doborem naturalnych skał i minerałów w strefie saun i basenów pozwala na efektywne czerpanie energii Ziemi, regenerującej organizm i harmonizującej emocje.

 

Minerały i kamienie szlachetne – naturalne źródła energii

 • Ganbanyoku – to tradycyjna japońska sauna, gdzie wygrzewasz się na rozgrzanych płytach z czarnej krzemionki Black Silica, pochodzących z Hokkaido w Japonii. Leżąc na jedwabiście gładkim skalnym łożu, całym ciałem czerpiesz energię wnętrza Ziemi i wulkanów. Przyswajasz promieniowanie FIR i jony ujemne, emitowane przez krzemionkowe płyty. Uziemienie zastosowane w saunie Ganbanyoku zwielokrotnia relaksujący i antystresowy efekt tej unikatowej skalnej kąpieli.
 • Złoto Goldarium – to jedyna w Polsce wypoczywalnia, której ściany wyłożono 22‑karatowym złotem. Odpoczywając w Goldarium, czerpiesz naturalną energię dla organizmu z tego najszlachetniejszego kruszcu. Korzystne częstotliwości emitowane przez złoto harmonizują i rewitalizują organizm. W Goldarium głębokiemu wypoczynkowi służy muzyka dostrojona do częstotliwości 432 Hz, co zapewnia jej kojący wpływ na umysł. Uziemienie instalacji elektrycznej gwarantuje zniesienie niekorzystnego wpływu dodatnich ładunków elektrycznych na ciało i zwiększa efekt relaksacyjny seansu.
 • Ametysty – kolekcjonerskie okazy ametystów to nie tylko unikatowa dekoracja Goldarium, lecz także kolejny element łączący Cię z mocą i energią Ziemi. Szlachetna energia ametystu sprawiła, że nazwano go kamieniem harmonii i relaksu. Częstotliwości emitowane przez ametysty łagodzą emocje, przywracają równowagę emocjonalną, uwalniają umysł od złych myśli. Działają antystresowo i oczyszczają z negatywnych energii.
 • Krzemień pasiasty – elementy dekoracyjne z krzemienia pasiastego w Goldarium i całym obiekcie łączą Cię z energią tej pięknej skały o niezwykłych barwach i koncentrycznych smugach. Krzemień pasiasty jest nazywany „kamieniem pozytywnego myślenia”, bo dodaje optymizmu i pogody ducha. Wzmacnia energię życiową i siły witalne. Wycisza umysł i pomaga usuwać zmęczenie. Harmonizuje organizm na poziomie energetycznym i chroni przed negatywnym wpływem otoczenia.
 • Grota solna z solą himalajską i kłodawską – ściany tej wypoczywalni są wyłożone bloczkami z soli himalajskiej, najczystszej i najszlachetniejszej soli na Ziemi. Ta sól zmagazynowała energię słoneczną, krystalizując, gdy przed wiekami wysychały dawne morza. Dziś emituje ją w postaci korzystnych częstotliwości, podobnie jak sól kłodawska, którą wysypaliśmy podłogę groty. Krąg z brył soli himalajskiej koncentruje energię tego szlachetnego minerału. Stąpając bosymi stopami po tym najbardziej naturalnym dywanie świata stworzonym z połyskujących kryształków soli, czerpiesz poprzez stopy energię tego minerału, a zastosowane uziemienie gwarantuje odprowadzenie niekorzystnych dodatnich ładunków elektrycznych.
 • Sól EPSOM w jacuzzi z solą himalajską i kapsule floatingowej – sól EPSOM (siarczan magnezu) to naturalna sól pochodząca z miejscowości Epsom w Anglii, od której wzięła nazwę. Wyglądem przypomina zwykłą sól, ale ukrywa sekret zdrowia, urody i doskonałego samopoczucia. Zawiera ok. 10% magnezu i ok. 12% siarki. Magnez jest jednym z najcenniejszych biopierwiastków, reguluje aktywność ok. 300 enzymów, wspiera układ immunologiczny, przeciwdziała stresowi i zmęczeniu. Siarka odpowiada za mocne włosy, błyszczące i niełamliwe paznokcie, elastyczną skórę. Zapewnia ochronę antystresową, łagodzi zaburzenia nastroju i pomaga osiągnąć stan odprężenia. Sól EPSOM to w pełni naturalny związek mineralny, emanujący pierwotną energią Ziemi. Zastosowane w obu urządzeniach uziemienie pozwala odprowadzać dodatnie ładunki elektryczne i czerpać korzyści z bezpośredniej styczności z tym doskonałym dla ludzkiego zdrowia minerałem. Dowiedz się więcej o wpływie soli EPSOM na zdrowie i piękno ciała: https://www.studiosante.pl/sol-epsom-dla-zdrowia-urody/
 • Krzem w jacuzzi krzemowym – krzem to pierwiastek o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. Zapobiega wypadaniu włosów i łamaniu się paznokci. Odpowiada za dobry stan stawów, chrząstek i kości. Przeciwdziała miażdżycy i chorobom tętnic. Zapotrzebowanie na krzem to jedna z zasadniczych potrzeb organizmu człowieka, a uaktywniony w wodzie strukturyzowanej jest dużo lepiej przyswajalny. Kąpiel w jacuzzi krzemowym gwarantuje możliwość absorbowania tego pierwiastka życia! Dowiedz się więcej o wpływie krzemu na zdrowie i urodę: https://www.studiosante.pl/krzem-pierwiastek-zdrowia/

Dowiedz się więcej o prozdrowotnej koncepcji, która towarzyszyła tworzeniu Studio Sante:

https://www.studiosante.pl/biowitalnosc/

 

Jak zwalczyć wolne rodniki przez uziemienie?

Elektrony ziemskie, czyli ładunki ujemne, to naturalne neutralizatory dodatnio naładowanych wolnych rodników i czynników przeciwzapalnych. Bezpośredni kontakt ciała człowieka z ujemnym elektrycznie podłożem stymuluje migrację ładunków dodatnich do ziemi, a ujemnych – do ciała. Odprowadzając dodatnie ładunki elektryczne, pozbywamy się wolnych rodników, stabilizujemy układy energii elektrycznej w ciele i eliminujemy zakłócenia elektryczne. Redukując stany zapalne i wolne rodniki, eliminujemy przyczyny wielu chorób, zaburzeń nastroju i bezsenności. Odczuwamy szybką i znaczącą poprawę samopoczucia. Uziemienie ciała pozwala także pobrać pierwotną energię Ziemi i przywrócić naturalny stan energetyczny organizmu.

 

Naukowcy o uziemieniu

 • „Uziemienie można porównać do wynalezienia penicyliny”, dr An Louise Gittleman, dyplomowany dietetyk
 • „To działa! I daje wielkie nadzieje. To coś prostego, co powinno być stosowane wszędzie”, dr med. Richard Delany
 • „Uziemienie jest przełomowym punktem zwrotnym w uzdrawianiu”, dr med. I chiropraktyki Martin Gallagher

 

Źródło: C. Ober, S. T. Sinatra, M. Zucker, Jak czerpać zdrową energię z Ziemi? Uziemienie, przeł. K. Liszyk, Białystok 2013.

 

Uziemienie dla zdrowia – historia badań

Badania nad korzystnym wpływem uziemienia na zdrowie zapoczątkował Clint Ober. Jako specjalista od telewizji kablowej, zauważył analogię pomiędzy działaniem urządzeń elektrycznych wymagających uziemienia a ciałem człowieka, które doskonałym przewodnikiem elektrycznym. U podstaw badań znalazła się prosta obserwacja, że większość osób korzysta z butów na gumowej podeszwie, która – jako izolator – uniemożliwia odprowadzanie do ziemi dodatnich ładunków elektrycznych. Ober skonstruował proste urządzenie uziemiające i odkąd uziemił łóżko, jego problemy z bezsennością zniknęły. Początkowo eksperymenty z uziemieniem prowadził na znajomych, którzy zaczęli również zgłaszać zmniejszanie się bólów kręgosłupa i stawów, oraz ogólnie lepsze samopoczucie. Poprawę stanu zdrowia przypisał uziemieniu i zainteresował swoimi odkryciami naukowców, którzy w licznych badaniach potwierdzili korzystny wpływ uziemienia człowieka na jego zdrowie.