Przez siedzący tryb życia, stojącą pracę czy brak czasu na ruch, coraz częściej odczuwamy bóle kręgosłupa. Często nawet po nocnym odpoczynku nasz kręgosłup jest nadal sztywny i obolały, a w ruchach brakuje elastyczności. Czy wiesz, że stosowany m.in. przez astronautów czy kierowców Formuły 1 trening EMS może pomóc Ci w walce z bólem pleców? Regularne treningi mogą w naprawdę krótkim czasie złagodzić ból kręgosłupa, a do tego nie trzeba już być bogaczem, żeby z tej technologii czerpać korzyści.

 

EMS na złagodzenie bólu kręgosłupa

EMS może być wykonywany zarówno przez osoby, które już cierpią na bóle pleców, lecz także profilaktycznie, aby nie doprowadzić do pojawienia się problemów z kręgosłupem. Nawet jeśli nie masz problemów z kręgosłupem, warto pomyśleć o odpowiednich ćwiczeniach zanim ten problem się pojawi. Elektrostymulacja mięśni to innowacyjny trening, który aktywuje mięśnie grzbietu. Dzięki temu, że zaczynają intensywnie pracować, zaczynają też lepiej spełniać swoją rolę – odciążają stawy i kręgosłup. Silniejsze mięśnie to silniejszy kręgosłup.

EMS to błyskawiczne efekty

Efekty w treningu elektrostymulacji mięśni osiągniesz naprawdę szybko. Badania przeprowadzone na grupie ćwiczącej EMS wykazały, że już po 2 tygodniach część z nich odczuwała znaczne złagodzenie lub ustąpienie bólu pleców, a po 6 tygodniach, aż 60% osób była zadowolona z efektów. Tak naprawdę już po jednym treningu poczujesz wyraźną różnicę w zmniejszeniu dyskomfortu pleców. Dlatego z technologii chętnie korzystają m.in. astronauci, kierowcy Formuły 1 czy amerykańscy żołnierze.

Dlaczego warto wybrać właśnie trening EMS?

  • EMS to więcej niż trening, to forma całościowej terapii prowadzonej pod okiem profesjonalnego trenera. Trening EMS dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta, po dokładnym zebraniu wywiadu medycznego.
  • EMS trening nie przeciąża kręgosłupa i stawów w przeciwieństwie do treningu na siłowni, dlatego mogą z niego korzystać także osoby po kontuzjach czy urazach.
  • Aby wykonywać ćwiczenia nie potrzebujesz hantli czy ciężarków.
  • Niesie ze sobą mniejsze ryzyko kontuzji.
  • Szybko wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe.
  • Trening EMS nie wymaga dużo czasu, jest krótki i możesz ćwiczyć rzadziej niż wymagałyby tego normalne ćwiczenia.
  • Szybsze ustąpienie dolegliwości to także mniej środków przeciwbólowych!

Jak widzisz korzyści jakie niesie trening jest bardzo wiele. Niekwestionowaną zaletą jest jego prostota i szybkość. To trening bezpieczny także dla osób, które nie ćwiczyły wcześniej i nie mają wyrobionej masy mięśniowej.

EMS – gdzie ćwiczyć w Warszawie?

Treningi EMS nie są jeszcze tak popularne we wszystkich siłowniach czy klubach fitness. Jeżeli chcesz korzystać z treningów elektrostymulacji mięśni w twojej okolicy i pod okiem doświadczonego trenera, zapraszamy do Studia Sante. Bardzo dobra lokalizacja w Warszawie oszczędzi mnóstwo twojego czasu, a nasi trenerzy personalni przygotują dla twojego kręgosłupa trening szyty na miarę.