Rozstępy, w tym: rozstępy po ciąży, to problem wielu kobiet. Pojawiają się nieproszone, wyglądają nieestetycznie, a domowe sposoby na rozstępy najczęściej nie działają. Wiele kobiet zastanawia się, jak pozbyć się rozstępów, by skóra znów była jednolita i gładka. Panie robią sobie różne zabiegi na rozstępy, tymczasem odpowiedź jest prosta: zabieg SKIN FRAX na ciało. Doświadczony kosmetolog, Elżbieta Czajkowska, wyjaśni, dlaczego efekty SKIN FRAX są tak spektakularne!

 

Pani Elżbieto, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania rozstępów?

Rozstępy, czyli zmienione struktury skóry układające w nieestetyczne białe pręgi, powstają najczęściej wskutek zbyt intensywnego rozciągania skóry, związanego z szybkim przybieraniem na wadze. Wówczas skóra „nie nadąża” lub też nie ma możliwości, by bardziej się rozciągać i zaczyna się „rozstępować” – stąd nazwa „rozstępy”. Rozstępy w ciąży to taka właśnie sytuacja, częsta zwłaszcza wtedy, gdy przyszła mama nie kontroluje wagi. Inne przyczyny rozstępów to: zmiany hormonalne, brak ruchu, odwodnienie skóry, ale też predyspozycje genetyczne.

Skąd się biorą rozstępy w ciąży – kiedy się pojawiają?

Ciąża sprzyja powstaniu rozstępów z kilku powodów. Po pierwsze, zwiększający się brzuszek i związany z tym przyrost wagi to wyzwanie dla skóry nawet, jeśli kobieta nie tyje ponad normę.

Ile wynosi ta norma?

Przyjmuje się, że kobieta w ciąży nie powinna przytyć więcej niż 12 kg. Po drugie, ciąża to czas, gdy hormony szaleją. Po trzecie, czasem w ciąży kobiety przestają być aktywne fizyczne (czasami po prostu muszą leżeć kilka miesięcy, jeśli ciąża jest zagrożona), a brak ruchu wpływa na pogorszenie elastyczności skóry.

Co dokładnie dzieje się ze skórą? Skąd się biorą rozstępy? Jak powstają?

Tak jak wspomniałam, skóra „nie nadąża” z rozciąganiem się, co oznacza, że tworzące ją włókna kolagenowe ulegają trwałym uszkodzeniom. Organizm próbuje więc zaleczyć te uszkodzenia, zwiększając w tym miejscu produkcję kolagenu.

Czy to znaczy, że powstające rozstępy to sposób na ochronę skóry?

Można tak to ująć – tam, gdzie skóra rozciąga się ponad miarę i pojawia się ryzyko jej pęknięcia, organizm wstawia nowy kolagen w postaci blizny zlokalizowanej w skórze właściwej.

Usuwanie rozstępów – czy zatem jest możliwe?

Jeśli wiemy już, że są to po prostu blizny, musimy zdać sobie sprawę, że domowe sposoby na rozstępy (np. nawilżanie ciała oliwką, masowanie ciała) nie pomogą. Istnieją jednak zabiegi na rozstępy SKIN FRAX, które są skuteczne.

To fantastyczna wiadomość, że można pozbyć się rozstępów. Jak działa SKIN FRAX?

Skin Frax na rozstępy to zabieg skuteczny, ponieważ łączy dwie innowacyjne technologie: frakcjonowanie, czyli nakłuwanie skóry mikroigłami oraz ogrzewanie skóry przez falę radiową, przekazywaną głębiej w tkanki za pomocą mikroigieł. Taka procedura znakomicie pobudza do działania fibroblasty, czyli komórki skóry produkujące kolagen. Pierwszy efekt to lifting skóry, dalsze efekty to czas, gdy tworzy się nowy kolagen, czyli – w miejscu uszkodzeń – powstaje nowiutka, jędrna skóra.

I to faktycznie tak dobrze działa na rozstępy?

Tak, a co ważne zabieg SKIN FRAX możemy stosować na różne okolice ciała. Zmorą wielu pań są rozstępy na brzuchu  po ciąży, ale też: rozstępy na udach, na biuście czy na pośladkach. Czasami powstają rozstępy pooperacyjne i z nimi SKINFRAX również sobie radzi. Polecam ten zabieg z pełnym przekonaniem kobietom i mężczyznom (rozstępy dotyczą także panów!), w każdym wieku.

 

A czy chronić się przed rozstępami? Jak zapobiegać rozstępom?

Na pewno można wiele zrobić, by się nie pojawiły i bardzo polecam profilaktykę rozstępów. Bo gdy już się pojawią rozstępy, to tak naprawdę oznacza, że czeka nas usuwanie blizn. Na pierwszym miejscu jest świadoma kontrola wagi, zwłaszcza gdy wiemy, że masa ciała będzie się zwiększać (jak w ciąży). Należy dbać o zdrową dietę bogatą w witaminy, zapewnić sobie ruch przynajmniej kilka razy w tygodniu, dbać o nawodnienie organizmu (pić dużo wody) i nawilżenie ciała, czyli stosować dobre kosmetyki nawilżające, np. naturalne olejki. Zapobieganie rozstępom nie zawsze jest skuteczne, ale jeśli podejmiemy próbę, mamy szansę ich uniknąć. Natomiast gdy już się pojawią, zachęcam do wizyty u kosmetooga, który dobierze metody usuwania rozstępów i faktycznie pomoże się ich pozbyć.

Ile zabiegów SKIN FRAX na rozstępy potrzeba?

Zazwyczaj kilka, ale wszystko zależy od tego, ile jest rozstępów, jak są duże i jak reaguje skóra. Zapraszam do Studio Sante – rozstępom powiemy wspólnie „Żegnajcie na zawsze!”.

Zabiegi na rozstępy – dowiedz się więcej:

SKIN FRAX na rozstępy

Bloomea na rozstępy

 

*

Rozstępy po ciąży – zabiegi SKIN FRAX, Studio Sante zaprasza!

Usuwanie rozstępów Warszawa, SPA Studio Sante!