Coraz bliżej do końca lata! Co zrobić, by nadal mieć atrakcyjną figurę?  Jak wyrzeźbić sylwetkę? Zajęcia fitness w basenie pomogą to osiągnąć! Dowiedz się, dlaczego aqua aerobic i aquacycling to świetne sposoby na cellulit, nadwagę i zmęczenie! Przyjdź na zajęcia sportowe do Studio Sante SPA Warszawa.

 

Aqua-cycling i aqua-aerobic – jak spalić więcej kalorii

Ćwiczenia w wodzie, takie jak aqua-cycling i aqua-aerobic, to skuteczny sposób na cellulit, kształtowanie sylwetki i utratę wagi. Woda stawia opór dla ruchu, więc ćwicząc, spalamy więcej kalorii. Masaż wodny, którego doświadczamy w trakcie zajęć, aktywuje spalanie tkanki tłuszczowej i przyśpiesza redukcję skórki pomarańczowej. Jednocześnie fitness w wodzie nie obciąża tak bardzo stawów i kręgosłupa, więc jest polecany dla osób w każdym wieku.

  • Ile kalorii spalamy podczas aquacyclingu? Ok. 1000 kcal/45 minut
  • Ile kalorii spalamy podczas aquaaerobiku? Ok. 400-500 kcal /45 minut

Spalanie kalorii jest szybkie i proste, gdy ćwiczysz z nami w Studio Sante! Przyjdź i przekonaj się sama!

Co to jest aqua-cycling – dla kogo?

Aquacycling to innowacyjne zajęcia sportowe w wodzie, łączące elementy aqua aerobiku z zajęciami na rowerze stacjonarnym. Specjalnie przystosowane do ćwiczeń rowery stacjonarne są ustawiane na dnie basenu, a trening jest prowadzony przy muzyce przez wykwalifikowanego instruktora. Inne nazwy tego rodzaju fitnessu to: aqua-spinning, hydrospinning, aquabike czy hydrocycling. Aquacycling to zajęcia odpowiednie dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Efekty aqua cyclingu ułatwiają usuwanie cellulitu, przyśpieszają odchudzanie, a także dostarczają dużo radości! Mogą z nich korzystać również seniorzy czy osoby w trakcie rehabilitacji po urazach.

Zalety aqua-aerobiku – dla kogo i co daje?

Aqua-aerobic to inaczej aerobik w wodzie, czyli dynamiczne zajęcia ruchowe przy muzyce. Ćwiczenia wyszczuplają ciało, odciążają kręgosłup, zapewniają sprężystość mięśni, likwidują napięcie. Aqua aerobic jest polecany dla wszystkich osób, które chcą się poruszać i odstresować. Odwiedź nas i poznaj inne zalety gimnastyki w wodzie. Już po kilku zajęciach przekonasz się, że czujesz się bardziej lekko, chodzisz w bardziej prawidłowej postawie, masz mniej napięte mięśnie i lepszy nastrój.

Aqua-cycling, aqua aerobic – czy trzeba umieć pływać?

Odpowiedź brzmi: NIE! Podczas aqua-cyclingu cały czas ćwiczysz na rowerze stacjonarnym i jedyne, co musisz zrobić, to do niego dojść. Podczas aqua-aerobiku robisz wymachy ramion, skręty tułowia, skaczesz, czasem ćwiczysz z dodatkowymi przyrządami (makarony, ciężarki), ale wszystkie te ćwiczenia odbywają się na niezbyt głębokiej wodzie. Zawsze masz grunt pod nogami i możesz czuć się bezpiecznie. Ponadto nad bezpieczeństwem ćwiczących cały czas czuwa trener oraz ratownik wodny. Najważniejsze to nie bać się wody i mieć ochotę do ćwiczeń!

  • Jeśli boisz się wody, zachęcamy, przyjdź do Studio Sante na lekcje pływania – nasi trenerzy prowadzą zajęcia indywidualne w bezpieczny i komfortowy sposób. Nie tylko pozbędziesz się lęku przed wodą, lecz także nauczysz się pływać.

Fitness w wodzie – jak się przygotować?

Nie trzeba specjalnie przygotowywać się do zajęć z aqua-cyclingu czy aqua-aerobiku. Przed wejściem do basenu panie są proszone o zrobienie demakijażu, wszystkie osoby – o umycie ciała mydłem pod prysznicem. Na zajęcia rekomendujemy założenie kostiumu jednoczęściowego, ponieważ zwłaszcza podczas aqua-aerobiku ćwiczenia mogą być dynamiczne (podskoki, skręty itp.). Kostium dwuczęściowy może się zsuwać, co nie jest zbyt komfortowe.

Podrażnione oczy po basenie – nie u nas!

Nie obawiaj się, że po ćwiczeniach w wodzie w Studio Sante będą Cię szczypać oczy. Możesz także zapomnieć o przesuszonej skórze. W naszym basenie aksamitnie miękką wodę o najwyższych normach czystości, która daje wrażenie kąpieli jak w górskim potoku. Osobom ze szczególnie wrażliwą skórą polecamy po wyjściu z basenu umycie ciała wodą z mydłem pod prysznicem, oraz wypłukanie kostiumu kąpielowego. Pamiętaj, że kąpiel i ćwiczenia w wodzie wspaniale relaksują i dodają energii.

Aquacycling Warszawa, aqua aerobik Warszawa – SPA Studio Sante zaprasza!