Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa +48605130152 Monday 12–11:30PM, Tuesday 10AM–10PM, Wednesday 10AM–10PM, Thursday 10AM–10PM, Friday 10AM–1AM, Saturday 9AM–1AM, Sunday 9AM–12AM,
Studio Sante > OFERTA > Zabiegi i Terapie > Medycyna estetyczna > Botulina – leczenie bruksizmu

Botulina – leczenie bruksizmu

medycyna estetyczna2

Botulina to jeden z niewielu naprawdę skutecznych sposobów na zwalczania bruksizmu. Nocne zgrzytanie zębami oraz zaciskanie zębów w ciągu dnia można zlikwidować lub znacząco ograniczyć poprzez ostrzyknięcie botuliną wybranych partii twarzy. Botulina rozluźnia i relaksuje mięśnie oraz blokuje zakończenia nerwowe odpowiedzialne za ich nadmierną kurczliwość. Eliminuje podświadome zaciskanie szczęki i tarcie zębami o siebie. Zmniejsza ból stawów skroniowo-żuchwowych i dyskomfort w okolicy zębów. Zabieg botuliną, usuwając przyczynę bruksizmu, przywraca spokojny i głęboki sen, oraz zapobiega uszkadzaniu zębów. A dodatkowo – łagodzi rysy i odmładza twarz. Leczenie bruksizmu botuliną jest odpowiednie dla kobiet i mężczyzn.

 

 

Bruksizm – co to jest?

Bruksizm czyli niekontrolowane zgrzytanie zębami podczas snu oraz zaciskanie szczęki jest problemem coraz większej liczby osób. Wśród przyczyn wymienia się: stres, nerwicę, wady zgryzu. Bruksizm to nie tylko zaburzenie snu i dyskomfort, gdy zaciskające się podczas snu zęby wywołują dźwięk przypominający stukot. Inne nieprzyjemne objawy bruksizmu to: ból żuchwy, mrowienie, silne bóle głowy. Bruksizm może prowadzić do pękania szkliwa, niefizjologicznego ścierania zębów, a długofalowo do zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo‑żuchwowych czy zaostrzenia rysów twarzy. Bruksizm można wyleczyć!

 

Leczenie bruksizmu – jak wygląda zabieg?

Ostrzyknięcie botuliną odpowiednich mięśni zmniejsza ich napięcie i ból. Po pewnym czasie zanika również objaw zgrzytania zębami, rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu i odmłodzeniu. W trakcie zabiegu toksyną botulinową ostrzykiwane są nadmiernie napięte mięśnie. Lekarz dobiera odpowiednią ilość preparatu oraz miejsca do jego wstrzyknięcia. Zabieg jest mało inwazyjny i prawie bezbolesny,  niekiedy stosuje się znieczulenie miejscowe. Całość trwa około 15 minut. Efekt pojawia się w ciągu 3 do 7 dni i utrzymuje się do 4-6 miesięcy. Po upływie tego czasu zabieg należy wykonać ponownie. Pacjenci odczuwają wyraźną poprawę po dwuletniej terapii: zmniejszenie objawów bólowych oraz redukcję zgrzytania zębami.

 

Leczenie bruksizmu botuliną – efekty zabiegu

  • redukcja zgrzytania zębami
  • zmniejszenie napięcia mięśni żuchwy
  • zmniejszenie objawów bólowych
  • złagodzenie i odmłodzenie rysów twarzy

 

Leczenie bruksizmu botuliną – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania tej terapii jest ciąża i karmienie piersią, nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia krzepnięcia krwi, zdiagnozowane zaburzenia przewodnictwa nerwowo‑mięśniowego i stosowanie niektórych leków.

 

Leczenie bruksizmu botuliną, Warszawa, Studio Sante zaprasza!


Prosimy o przybycie 10 minut przed zabiegiem.

Specjaliści Botulina – leczenie bruksizmu w Studio Sante Warszawa

Dr Elżbieta Techmańska

Lekarz medycyny estetycznej, stomatolog i doświadczona specjalistka w dziedzinie medycyny anty-aging.

Dowiedz się więcej