Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa +48605130152 Monday 12–11:30PM, Tuesday 10AM–10PM, Wednesday 10AM–10PM, Thursday 10AM–10PM, Friday 10AM–1AM, Saturday 9AM–1AM, Sunday 9AM–12AM,
Studio Sante > OFERTA > Leczenie migreny botuliną

Leczenie migreny botuliną

leczenie migren
Leczenie migreny botuliną
(4.4/5 z 8 ocen)

Nie daj się zamknąć w domu przez migrenę! Leczenie migreny botuliną to jedna z najskuteczniejszych metod walki tą chorobą. Napady migrenowe ustępują całkowicie w przypadku więcej niż połowy pacjentów, u pozostałych botulina ogranicza ich liczbę niemal dwukrotnie. Pierwsze efekty są odczuwalne już po tygodniu od zabiegu! Botulina pozwala na usunięcie migren na okres ok. 3‑6 miesięcy, lub zmniejszenie ich częstotliwości i zredukowanie dokuczliwych objawów. Botulina na migrenę to nowoczesny zabieg w Studio Sante wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, co zapewnia najwyższą jakość usługi i bezpieczeństwo pacjenta.

 

 

Leczenie migreny botuliną – na czym polega?

Botulina to inaczej toksyna botulinowa, stosowana powszechnie w medycynie estetycznej. Jej skuteczność w leczeniu migren przewlekłych wynika z faktu, że – wstrzyknięta w odpowiednie miejsca na  czole, karku, skroni, szyi – rozluźnia mięśnie i blokuje zakończenia nerwowe. Zabieg rozpoczyna się od określenia, które mięśnie uciskają i podrażniają nerwy odpowiedzialne za migrenę, a następnie lekarz wstrzykuje w wybrane miejsca odpowiednie dawki preparatu. Iniekcja botuliny nie powoduje upośledzenia czynności głównych mięśni twarzy. Każda sesja składa się z około 30 iniekcji i trwa około 20 minut. Zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego specjalnym kremem. Pacjent nie wymaga rekonwalescencji – może od razu wrócić do normalnej aktywności.  Nie zalecamy masowania miejsc iniekcji.

 

 

Migrena – objawy

Migrena to nie tylko ból głowy, choć ból za oczami, w okolicy czoła czy skroni jest jednym z najczęstszych jej objawów. Z reguły występuje też światłowstręt oraz nadwrażliwość na dźwięki i zapachy, nudności i wymioty. Przed wystąpieniem napadu migrenowego może pojawić się tzw. aura (tzw. migrena z aurą) polegająca na obecności parestezji, ubytków w polu widzenia, mroczków, niedowładu, a czasem nawet zaburzeń mowy. Każdy, kto choć raz przebył napad tej choroby wie, jakie jest to przykre, i jak człowiek czuje się przy tym bezradny. Szczególnie dramatyczne w odczuciu chorego są napady przebiegające z objawami neurologicznymi. Migreny charakteryzuje się różnym stopniem nasilenia i różną częstotliwością występowania. Często bóle migrenowe wzmagają się pod wpływem emocji lub wysiłku fizycznego. Dobra wiadomość jest taka, że są sposoby na migrenę!

 

Leczenie migreny botuliną – efekty

  • całkowite ustąpienie napadów migrenowych
  • zmniejszenie częstotliwości występowania migreny
  • poprawa jakości i komfortu życia

 

Leczenie migren  botuliną – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią, nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia krzepnięcia krwi, zdiagnozowane zaburzenia przewodnictwa nerwowo‑mięśniowego i stosowanie niektórych leków.


Prosimy o przybycie 10 minut przed zabiegiem.

Specjaliści Leczenie migreny botuliną w Studio Sante Warszawa

Dr Elżbieta Techmańska

Lekarz medycyny estetycznej, stomatolog i doświadczona specjalistka w dziedzinie medycyny anty-aging.

Dowiedz się więcej