Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa +48605130152 Monday 12–11:30PM, Tuesday 10AM–10PM, Wednesday 10AM–10PM, Thursday 10AM–10PM, Friday 10AM–1AM, Saturday 9AM–1AM, Sunday 9AM–12AM,
Studio Sante > OFERTA > Masaż Padabhyanga

Masaż PadabhyangaMasaż ajurwedyjski stóp

Masaż Arujwerdyjski Padabhyanga stóp - Studio Sante Warszawa 2

Masaż ajurwedyjski Padabhyanga przynosi natychmiastową ulgę i odprężenie zmęczonym stopom i rozluźnia napięte mięśnie łydek. Orientalna magia łagodnego masażu stóp ciepłymi olejkami ziołowymi sprawi, że osiągniesz stan błogości i głębokiego relaksu. Refleksologia ajurwedyjska pozwala pobudzić receptory na stopach, a masaż wygładza i odżywia skórę stóp. Likwidację uczucia zmęczenia i przeciążenia stóp. Pozwala odczuć falę energii życiowej. Dzięki Padabhyanga osiągniesz stan błogości, Twoje stopy odzyskają aksamitną gładkość i lekkość. Delikatny masaż stóp i łydek wykonują hinduskie masażystki zgodnie ze sztuką przekazywaną od tysięcy lat.

 

 

Ajurwedyjski masaż stóp – efekty

Niekonwencjonalny ajurwedyjski masaż stop łączy elementy relaksacyjnego masażu nóg oraz akupresury. Delikatna stymulacja punktów akupresurowych (marmas) pozwala przywrócić harmonijny przepływ energii i korzystnie wpływa sfer zdrowia. Efekty masażu stóp to:

 

  • głęboki relaks i wyciszenie
  • redukcja obrzęków stóp
  • intensywne nawilżenie i odżywienie skóry stóp
  • wygładzenie i uelastycznienie popękanej skóry pięt
  • niwelacja szorstkości skóry
  • poprawa krążenia krwi i limfy
  • korzystny wpływ na sen

Pobudzenie punktów na stopie umożliwia przywrócenie równowagi pomiędzy organami całego ciała, a także między sferą psychiczną i emocjonalną. Masaż ajurwedyjski Padabhyanga ma pozytywny wpływ na organy wewnętrzne odpowiadające wszystkim punktom ucisku na stopach.

Ajurwedyjski masaż stóp i nóg – jak wygląda?

Podczas masażu stóp hinduski masażysta korzysta z wiedzy na temat akupresury, odpowiednio stymulując punkty akupresurowe (receptory na stopie) nazywane marmami. Masowanie stóp wpływa więc korzystnie na inne części ciała, a nawet na zmysły – szczególnie wzrok i słuch, ze względu na połączenia akupresurowe receptorów w stopach z oczami i uszami. Podczas ajurwedyjskiego masażu stóp wykorzystywane są naturalne olejki ziołowe, które dobierane są w zależności od Twoich dolegliwości i ogólnego samopoczucia. Subtelny dotyk i ucisk receptorów stóp pozwala odblokować przepływ energii witalnej w całym ciele, zniwelować napięcia i złagodzić dolegliwości narządów wewnętrznych. Stymulacja receptorów stóp sprzyja też odzyskaniu równowagi między ciałem i umysłem. Masowane są również łydki i kolana. Po masażu stóp poczujesz lekkość, a chodzenie stanie się przyjemniejsze.

Ajurwedyjski masaż stóp – czym jest?

Nazwa: ajurwedyjskiego masażu stóp czyli „padahyanga” lub „padahjanga” pochodzi od połączenia dwóch wyrazów: „pada” oznacza „stopę”, a „abhyangam” to masowanie olejami. W zabieganym zachodnim świecie stopy nie są traktowane z należytym szacunkiem, a przecież niosą nas przez całe życie. Tymczasem w medycynie ajurwedyjskiej stopy stanowią niezwykle istotny aspekt ciała, ponieważ stanowią naturalne połączenie ciała z ziemią oraz skupiają zakończenia nerwowe z ważnych organów ciała. Stymulacja receptorów na stopach przynosi ulgę i poprawia zdrowie. Dlatego chodzenie boso po trawie lub miękkim sypkim piasku jest niezwykle przyjemne i kojące. Według Ajurwedy, zakończenia nerwowe w stopach łączą się z narządami wewnętrznymi organizmu, dzięki czemu ajurwedyjski masaż stóp wywiera zbawienny i terapeutyczny wpływ na organy w całym ciele. Oczywiście przynosi też natychmiastową ulgę od napięcia mięśni, znosi zmęczenie stóp i nóg i poprawia krążenie.

Czym jest Ajurweda i jej filozofia

Ajurweda to starohinduska nauka o zdrowiu, system medycyny niekonwencjonalnej wywodzący się z Indii. Według tej starożytnej medycyny, istnieje „prana”, czyli energia witalna, która skupia się w siedmiu czakrach w ciele człowieka. Odpowiadają one za właściwe przepływy energii życiowej w naszym organizmie i za utrzymanie harmonii we wszystkich obszarach życia. Medycyna ajurwedyjska stosuje podejście holistyczne, a na pierwszym miejscu stawia profilaktykę zdrowia – m.in. stosowanie starannie dobranych ziół i harmonizujące zabiegi na ciało. Dlatego specjaliści Ajurwedy w trosce o zachowanie zdrowia zalecają masaże ajurwedyjskie, które umożliwiają uzyskanie harmonii ciała i ducha oraz wspomagają oczyszczanie organizmu.