Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa +48605130152 Monday 12–11:30PM, Tuesday 10AM–10PM, Wednesday 10AM–10PM, Thursday 10AM–10PM, Friday 10AM–1AM, Saturday 9AM–1AM, Sunday 9AM–12AM,
Studio Sante > OFERTA > Masaż Udvarthanam

Masaż UdvarthanamAjurwedyjski masaż pudrowy

Masaż Arujwerdyjski Udvarthanam - Studio Sante Warszawa

Masaż ajurwedyjski Udvarthanam – tzw. masaż pudrowy – wykorzystuje  dynamiczne techniki orientalnego masażu połączonego z peelingiem ze sproszkowanych ziół. To niezwykle przyjemne i intensywne doznanie, które dodaje energii, regeneruje ciało i pobudza do działania. Znakomicie redukuje cellulit i nierówności podskórne. Oczyszcza i wygładza – skóra całego ciała staje się jedwabiście gładka i pełna blasku. Wyszczupla i wspomaga terapie odchudzające, stymulując krążenie krwi i limfy oraz detoksykację organizmu. Masaż pudrowy Udvarthanam, W Studio Sante masaż Udvarthanam wykonują wyłącznie dyplomowane masażystki z Indii, które poznały sekrety Ajurwedy w swojej ojczyźnie i specjalizują się w oryginalnych zabiegach ajurwedyjskich. 

 

Efekty masażu Udvartana

Ajurwedyjski masaż Udvartana (masaż udvarthanam) doskonale odżywia, oczyszcza skórę i wspomaga drenaż limfatyczny, przynosząc szybkie i widoczne efekty:

  • dokładny peeling skóry, wygładzenie nierówności skóry
  • likwiduje uczucie ciężkości nóg
  • niweluje nadmierną potliwość
  • zmniejszenie cellulitu i stymulacja drenażu limfatycznego
  • usuwanie toksyn z organizmu
  • stymulacja procesów metabolicznych
  • rozluźnienie mięśni i likwidacja napięcia
  • łagodzenie stanów zapalnych
  • działanie wyszczuplające, wspomaga odchudzania

Masaż Udvartana – jak wygląda?

Masaż pudrowy jest uznawany za najbardziej energiczny spośród masaży Ajurwedy. W przypadku tego ajurwedyjskiego masażu stosuje się bogate w antyoksydanty, witaminę C i kwas krzemowy sproszkowane zioła, którymi naciera się ciało. Mieszanka ziół jest dobierana indywidualnie do każdej osoby. Zabieg masażu rozpoczyna się od stóp i dolnych części ciała, następnie dłonie masażystów prowadzą terapię kolejnych odcinków ciała. Spośród innych masaży ajurwedyjskich zabieg ten wyróżnia się dynamicznym tempem masowania i zastosowaniem mocniejszych technik ugniatania. Masaż Udvartana może być wykonywany przez dwóch terapeutów. Polecany jest szczególnie sportowcom, osobom z dużą masą mięśniową, nadwagą oraz wszystkim, którzy pragną wygładzić skórę i pozbyć się cellulitu. Dzięki działaniu detoksykującemu masaż Udvartana doskonale uzupełnia terapię odchudzającą i walkę z nadwagą.

Masaż ajurwedyjski pudrowy (Udvartana) – rodzaje

Wyróżnia się dwa typy tego masażu – Utsadana i Udgarshana. Ten pierwszy jest delikatniejszy i mniej intensywny, bo oprócz sproszkowanych ziół stosuje się naturalne olejki zmniejszające tarcie o skórę. Z kolei Udgarshana to masaż bez oleju, z wykorzystaniem mieszanek ziół, przez co ma intensywniejsze działanie peelingujące i rozgrzewające.

Czym jest masaż ajurwedyjski? Filozofia Ajurwedy

Według Ayurwedy, równowaga ciała i umysłu jest niezbędna dla zachowania zdrowia, a jakiekolwiek zaburzenie harmonii może skutkować pojawieniem się objawów choroby. Ajurwedyjskie masaże przywracają naturalną harmonię organizmu oraz równowagę między sferą fizyczną i duchową, odblokowując przepływ energii witalnej. Holistyczne podejście medycyny ajurwedyjskiej pozwala widzieć człowieka jako całość, zarówno w sferze cielesnej i emocjonalnej, jak i duchowej. Starohinduska metoda masażu – Ayurveda oferuje różne rodzaje masaży, pomagających przywrócić wewnętrzną równowagę.

 

Masaż Udvartana, Warszawa, SPA Studio Sante zaprasza!