Głównym celem stosowania terapii w medycynie estetycznej jest dostarczenie dodatkowej porcji zagęszczonych czynników wzrostu pochodzących z płytek do miejsc, które tego potrzebują i które chcemy poddać przebudowie, regeneracji i odmłodzeniu. W przypadku medycyny estetycznej miejscem tym jest oczywiście skóra. 

 

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to preparat otrzymywany z własnej krwi pacjenta. Jest to stężona zawiesina własnych płytek krwi w stosunkowo niewielkiej objętości osocza. Określane czasami mianem „wampirzego liftingu” posiada udowodnione właściwości korzystnej biostymulacji komórek skory, w tym fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych w skórze. Po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym jakość skóry ulega polepszeniu. Osocze bogatopłytkowe poprawia ukrwienie skóry twarzy i wyrównuje jej koloryt. Przebudowa i regeneracja włókien kolagenowych wpływa na poprawę jędrności, gęstości i nawilżenia skóry oraz na wyrównanie płytkich zmarszczek.

 

Efekty:

  • poprawa elastyczności, struktury, napięcia i gęstości skóry,
  • wygładzenie zmarszczek i fałdów oraz odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry,
  • skóra staje się gładsza i wyraźnie młodsza,
  • Wygładzają się drobne zmarszczki, a twarz nabiera blasku.

 

Terapia polecana jest wszystkim osobom, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia się skóry. Warto się na nie zdecydować szczególnie wtedy, gdy skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia, zmarszczki i fałdy. Duże korzyści z osocza bogatopłytkowego odniosą także osoby, które skarżą się utratę włosów, rozstępy oraz blizny potrądzikowe.

 

Osocze najlepiej jest podawać w serii – przeważnie zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach co 1-3 miesiące. W przypadku blizn i rozstępów może być potrzebnych więcej zabiegów.