Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa +48605130152 Monday 12–11:30PM, Tuesday 10AM–10PM, Wednesday 10AM–10PM, Thursday 10AM–10PM, Friday 10AM–1AM, Saturday 9AM–1AM, Sunday 9AM–12AM,
Studio Sante > OFERTA > Inhalacje wodorem molekularnym

Inhalacje wodorem molekularnym

17421-1903329-KV-INHALACJE-WODÓR-podstrona-960x410px

Wodór molekularny, zwany też cząsteczkowym, jest najskuteczniejszym przeciwutleniaczem – niszczy szkodliwe wolne rodniki i zwalcza wrogi stres oksydacyjny. Jest doskonałym antyoksydantem, ponieważ potrafi bardzo szybko przeniknąć do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Wodór molekularny (H2) zawdzięcza to niezwykle małemu rozmiarowi cząsteczki i wysokiej rozpuszczalności w lipidach. H2 jest tak mały, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek. Robi to dużo szybciej niż inne antyoksydanty, których cząsteczki są dużo większe i zajmuje im więcej czasu wchłonięcie się i rozpoczęcie eliminowania szkodliwych wolnych rodników.

 

 

 

Jego wielką zaletą jest to, że działa selektywnie i eliminuje wyłącznie szkodliwe wolne rodniki.

Wodór molekularny ma działanie terapeutyczne w ponad 170 różnych  chorobach oraz w zasadzie w każdym narządzie ludzkiego ciała. Głównym tego powodem jest fakt, że wodór pomaga złagodzić nadmierny stres oksydacyjny i stany zapalne, które są przyczyną praktycznie każdej choroby i patologii.

Działa przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo, antyalergicznie i dotleniająco dla  organizmu. Regeneruje tkanki, odkwasza organizm, eliminuje zawartość kwasu mlekowego z tkanek. Poprawia wydolność organizmu, układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego. Dlatego też wodór molekularny od wielu lat jest wykorzystywany w sporcie wyczynowym.

Inhalacje wodorem molekularnym są skuteczne w rehabilitacji układu oddechowego, poprawiają jego wydolność, redukują duszności i hamują zmęczenie wysiłkowe. Inhalacje przynoszą odczuwalną ulgę w przypadku chronicznego zmęczenia i duszności po przebytych schorzeniach górnych dróg oddechowych. Nawet przy dużym stężeniu ma zero toksyczności.

Dlatego też inhalacje wodorem molekularnym są doskonałym narzędziem w rehabilitacji pacjentów po przebytej chorobie SARS Covid-19. Wodór molekularny, ten bardzo bezpieczny gaz fizjologiczny, jest w stanie zmniejszyć uszkodzenia płuc spowodowane przez wirusy, w tym COVID-19. Wodór molekularny zmniejsza reakcję zapalną tak zwanej „burzy cytokin”, która jest związana z przebiegiem choroby Covid-19. Działa przeciwzapalnie i przyczynia się do zahamowania duszności i zmęczenia. Zastosowany w rekonwalescencji po Covid‑19 przyczynia się do ogólnej rewitalizacji organizmu i łatwiejszego powrotu do normalnego życia. W badaniu klinicznym wykazano, że przy zastosowaniu terapii wodorem rekonwalescencja po chorobie trwa jedynie 3-8 dni, podczas gdy średni czas powrotu do zdrowia to 25-50 dni. Inhalacje nie stanowią metody alternatywnej metody leczenia Covid‑19, o postępowaniu medycznym zawsze decyduje lekarz.

Wodór molekularny pomaga w przypadku zakwaszenia organizmu, które jest źródłem stanów zapalnych i innych problemów zdrowotnych. Według najnowszych badań naukowych wodór molekularny może mieć pozytywny wpływ np. w cukrzycy, stanach zapalnych (trzustka, wątroba, jelita, stawy), poprawia dotlenienie mięśnia sercowego i utrzymuje zdrowe ciśnienie krwi.

Terapia wodorem molekularnym pomaga zmniejszyć objawy alergii, a tym samym możliwość zmniejszenia dawki stosowanych leków. Obecnie prawie 40 procent naszej populacji odwiedza alergologa przynajmniej raz w roku. W tej grupie jest niezwykle wysoki odsetek osób, które z powodu chorób alergicznych muszą w określonych porach roku zażywać leki, aby móc w miarę normalnie funkcjonować, czy uprawiać sport . Po rozpoznaniu alergenu, można zastosować kurację wspartą zastosowaniem wodoru molekularnego.

 

Urządzenie H-1200 do inhalacji wodorem molekularnym w Centrum Terapii Holistycznych

H-1200 to urządzenie medyczne umożliwiające inhalacje mieszanką wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru i 33,33 tlenu.

Stosowane przez nas urządzenie H-1200, opracowane przez koreańskich naukowców, posiada certyfikat FDA (amerykańskiej rządowej Agencja Żywności i Leków). W ciągu zaledwie 20 minut wodór przenika do wszystkich komórek ciała, wykazując działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i neuroprotekcyjne. Terapia została odkryta w 2007 r. przez dr. Shigeo Ohta, a do dziś powstało ok. 600 prac badawczych dotyczących jej wpływu na łagodzenie chorób przewlekłych, infekcji wirusowych, a nawet alergii. Urządzenie jest stosowane m.in. w klinikach w Japonii oraz w Korei, która stała się modelowym krajem w zapobieganiu covid‑19 i opiece nad pacjentami.

Przed i podczas inhalacji nie zapomnijcie pić elektrolity wspomagane żywymi enzymami i cząsteczką P4D1, np. sok z trawy. Regeneruje on telomery, odpowiedzialne za długość naszego życia i naprawia DNA!


Prosimy o przybycie 10 minut przed zabiegiem.

Specjaliści Inhalacje wodorem molekularnym w Studio Sante Warszawa

Maja Koprowska

Naturoterapeuta, terapeuta SCIO, trenerka Facefitness

Dowiedz się więcej