Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa +48605130152 Monday 12–11:30PM, Tuesday 10AM–10PM, Wednesday 10AM–10PM, Thursday 10AM–10PM, Friday 10AM–1AM, Saturday 9AM–1AM, Sunday 9AM–12AM,
Studio Sante > OFERTA > Shirodhara – masaż na „trzecie oko”

Shirodhara – masaż na „trzecie oko”Ajurwedyjski masaż głowy

Masaż Arujwerdyjski Shirodhara - Studio Sante Warszawa 2.jpg

Masaż Shirodhara – ajurwedyjski masaż głowy – pozwoli Ci na wyciszenie umysłu i zniweluje bezsenność. Uważany za doskonałą terapię migreny, przewlekłych bólów głowy, bólu zatok sprawi, że Twoja głowa będzie „lekka” i wolna od trosk. Orientalny masaż ajurwedyjski Shirodhara, łagodnie stymulujący „oko mądrości”, sprawi, że odzyskasz jasność umysłu, świeże spojrzenie i naturalną równowagę. Masaże ajurwedyskie w Studio Sante są wykonywane wyłącznie przez dyplomowane masażystki z Indii, które poznały sekrety Ajurwedy w swojej ojczyźnie.

 

 

 

Masaż ajurwedyjski Shirodhara – efekty

 • łagodzi migreny i przewlekłe bóle głowy
 • działa korzystnie przy problemach z zatokami
 • niweluje problemy ze snem
 • stymuluje wydzielanie serotoniny – hormonu szczęścia
 • głęboko relaksuje i wycisza
 • oddala negatywne emocje
 • pomaga odzyskać równowagę emocjonalną
 • łagodzi napięcie nerwowe
 • pozwala spojrzeć w głąb siebie, rozwija samoświadomość
 • sprzyja medytacji i rozwija intuicję
 • usuwa zmęczenie fizyczne i uczucie napięcia
 • poprawia mikrokrążenie i odżywia skórę, wspomagając kondycję włosów

Masaż ajurwedyjski „trzeciego oka” – jak wygląda?

Masaż ajurwedyjski to nie jest zwykły masaż relaksacyjny. Delikatny strumień ciepłego olejku kierowany na obszar „trzeciego oka” (oko mądrości, czakra brwiowa), a subtelny  masaż głowy zapewnia ukojenie, poczucie spokoju i harmonii wewnętrznej. Polecamy zwłaszcza połączenie masażu Shirodhara z masażem Abhyanga , by doświadczyć relaksującego spokoju w całym ciele.

 

Trzecie oko – czym jest?

Trzecie oko, oko wewnętrzne nazywane jest też „szóstym zmysłem”. Według hinduskiej filozofii, znajduje się pomiędzy brwiami – umiejscowiona jest tam czakra ajna, mająca powiązanie z szyszynką. „Trzecie oko” to brama  do wyższej świadomości i rozwijania intuicji. Kiedy czakra ajna jest otwarta, umysł poznaje świat bez udziału zmysłów. Według Ajurwedy, najważniejszą częścią ciała jest głowa (porównywana często do korzeni drzewa, od których wszystko zależy), a równowaga umysłu jest kluczowa dla zdrowia. Stymulacja „trzeciego oka” to zatem droga do przywrócenia równowagi, spokoju i harmonii.

Ajurweda i masaże ajurwedyjskie – co to jest?

Ajurweda to starożytna nauka o zdrowiu, holistyczny system medycyny naturalnej, który wywodzi się z Indii. W tym systemie opieki nad zdrowiem najważniejsze jest zachowanie równowagi we wszystkich obszarach, uwzględniających równowagę emocjonalną, zdrowie psychiczne i fizyczne, a także duchowe. W medycynie ajurwedyjskiej niezwykle ważną rolę odgrywają zioła himalajskie i rytualne masaże relaksujące, które pomagają w odzyskiwaniu naturalnego rytmu i harmonii organizmu oraz wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn.

Masaż ajurwedyjski – filozofia i wiedza o życiu

Masaż ajurwedyjski to prawdziwy indyjski rytuał pielęgnujący ciało i duszę, którego historia sięga tysiące lat wstecz. Według Ayurwedy, zaburzenia równowagi między ciałem a psychiką to prosta droga do choroby. Każdy człowiek jest inny, posiada inny układ energetyczny, dlatego medycyna ajurwedyjska traktuje każdą osobę indywidualnie. Zdrowie ciała wymaga zdrowego umysłu i psychiki – filozofia ajurwedyjska uważa, że te aspekty są ściśle powiązane. Jako szkodliwe postrzega prowadzenie stylu życia wbrew sobie, wbrew naturalnym predyspozycjom. Specjaliści Ajurwedy skupiają się na profilaktyce zdrowia, stosują holistyczne podejście, zalecając m.in. oczyszczający masaż Abhyanga i inne masaże ajurwedyjskie.