Terapia wibroakustyczna MultiVib, czyli oddziaływanie na ciało subtelnych wibracji – fali dźwiękowej o niskich częstotliwościach to nowoczesna metoda relaksacji i pomoc w wielu dolegliwościach. Podczas sesji leżymy na wygodnym materacu, a nasze ciało pozostaje zasłuchane w delikatne drgania, które przynoszą uczucie pobudzenia. Ale to nie tylko relaks! Doświadczamy wewnętrznego masażu, który wpływa na ukrwienie, procesy detoksykacji i dotlenienia organizmu. Jakie są efekty terapii MultiVib? 

Jak wygląda zabieg MultiVib?

Sesja MultiVib to czas głębokiego relaksu i odprężenia. Leżysz lub siedzisz na wygodnym materacu, w którym umieszczone są specjalne głośniki, przekazujące do organizmu wibracje dźwiękowe o niskiej częstotliwości (10-100 Hz). Dźwięk jest wytwarzany w  przetworniku z membraną, który przesyła wibracje do materaca, a stamtąd przenosi je do osoby leżącej lub siedzącej na materacu. Wibracje rozchodzą się po całym ciele jako fale dźwiękowe, więc leżąc na materacu, doświadczysz lekkiego drgania ciała.

Jak działa terapia dźwiękiem?

Ciało ludzkie składa się w ok. 70% z wody, która rezonuje pod wpływem wibracji wytwarzanych przez MultiVib. Terapia MultiVib wpływa na płyny w organizmie, system nerwowy, wszystkie mięśnie. Fale dźwiękowe przenoszą do ciała energię, wprawiając w drgania komórki wewnątrz ciała. W ten sposób odbywa się wewnętrzny masaż ciała, z którego korzyści czerpią wszystkie narządy wewnętrzne, włókna nerwowe, system mięśni i powięzi, a nawet serce.

Terapia wibroakustyczna – wskazania – dla kogo?

Terapia MultiVib jest stosowana pomocniczo w szerokim spektrum problemów. Wibroakustyka to zabieg odpowiedni dla każdej osoby, zmagającej się z następującymi dolegliwościami:

  • przewlekły stres, bezsenność, zmęczenie, zaburzenia nastroju
  • zaburzenia koncentracji, osłabienie motywacji, spadek nastoju
  • bóle kręgosłupa i układu ruchu, kręcz karku, reumatyzm
  • bóle głowy, zawroty głowy, migreny
  • kontuzje i urazy sportowe, złamania, zwichnięcia
  • menopauza, uderzenia gorąca, bolesne miesiączki
  • napięcia mięśniowe, skurcze mięśni,
  • dna moczanowa, kamica żółciowa i nerkowa
  • osłabione krążenie krwi

Przeciwwskazaniami do MultiVib są natomiast: zakrzepica żył, sztuczna zastawka, ciąża, wysoka gorączka, stan po zabiegach chirurgicznych, krwawienia i rany.

MultiVib – redukcja stresu, zmęczenia i bezsenności

Terapia dźwiękiem MultiVib dostraja wibracje komórek i tkanek ciała do odpowiednich częstotliwości, dzięki czemu organizm pozbywa się stresu i przyśpiesza naturalne procesy zdrowienia. Napięcie emocjonalne i fizyczne rozpływa się, zmniejsza się odczuwanie lęku i bólu. MultiVib zwiększa witalność i pomaga odzyskać równowagę psychiczną. Regularne sesje MultiVib nie tylko zmniejszają stres, lecz także ułatwiają radzenie sobie z nim w codziennym życiu.

Terapia dźwiękiem – redukcja bólu

Terapia MultiVib zmniejsza bóle głowy i migrenę. Pomaga walczyć z bólem kręgosłupa, także w dolnej części. Redukuje ból karku i szyi,  zmniejsza zawroty glowy. Przynosi ulgę przy bólach menstruacyjnych i dolegliwościach klimakterium. Przyśpiesza rehabilitację po urazach i regenerację po wysiłku.

MultiVib dla sportowców

Masaż wibroakustyczny MultiVib to naturalny sposób na przyśpieszenie regeneracji po wysiłku. Zmniejsza napięcie mięśniowe i wspomaga rehabilitację po kontuzjach. Poprawia ukrwienie organizmu, zwiększa zdolność mięśni do wysiłku i pomaga „naładować akumulatory”. Poprawia samopoczucie psychiczne i daje możliwość połączenia głębokiego relaksu z odnową biologiczną.

Historia MultiVib

MultiVib to terapia, której początki sięgają lat 80-tych XX w., kiedy Olav Skille, norweski terapeuta i nauczyciel muzyki, rozpoczął badania nad terapią wibroakustyczną. Wykorzystywał w niej dźwięki o niskiej częstotliwości (30-120 Hz) w połączeniu z relaksującą muzyką, co wywoływało drgania w ciele i uczucie odprężenia i relaksu. Na początku terapię stosowano u dzieci upośledzonych, co dawało rewelacyjne efekty. Sukcesy zaowocowały rozpoczęciem produkcji materaców do terapii MultiVib.

Wibrogimnastyka – sposób na zdrowe życie

Terapia MultiVib działa na podobnej zasadzie co wibrogimnastyka, stworzona przez Aleksandra Mikulina, rosyjskiego konstruktora silników lotniczych. Gdy miał pięćdziesiąt lat, zdiagnozowano u niego niewydolność krążenia. Lekarze dawali mu 2-3 lata życia, pod warunkiem, że ograniczy aktywność fizyczną. Mikulin nie pogodził się z diagnozą i zaczął regularnie wykonywać własne ćwiczenia, oparte na wprawianiu ciała w delikatne drgania. Metodę opisał w książce „Aktywna długowieczność”, a późniejsze badania potwierdziły, że wibrogimnastyka  pobudza krążenie, przez co pomaga dotlenić i oczyścić organizm z toksyn. Zmniejsza także obrzęki, wywołane zaleganiem płynów w ciele. Wibrogimnastyka sprawia, że ustępują ociężałość umysłowa i zmęczenie.

 

Dowiedz się więcej o zabiegach:

> Terapia wibroakustyczna MultiVib <

> Masaż relaksacyjny + terapia MultiVib <