Kryje sekret pięknej i świeżej cery. Odmładza i chroni skórę. Stosowana regularnie, przynosi spektakularny efekt anty-aging. Witamina C, bo o niej mowa, to hit kosmetologii i składnik najlepszych preparatów kosmetycznych. Skąd bierze się jej niezwykła skuteczność. Dla kogo zabiegi z witaminą C? Przed Tobą informacje z pierwszej ręki – od doświadczonego kosmetologa, Elżbiety Czajkowskiej, która w Studio Sante wykonuje profesjonalne zabiegi na twarz z witaminą C. Przeczytaj!

 

Pani Elżbieto, coraz częściej słyszymy o spektakularnym działaniu witaminy C na skórę. Mamy wierzyć czy nie? Wiemy, że są dostępne kosmetyki z witaminą C.
Jakie właściwości posiada witamina C?

Powinniśmy wierzyć, choć właściwie nie jest to kwestia wiary. Witamina C jest jednym z najlepiej przebadanych składników, stosowanych w kosmetologii. Skuteczność kwasu askorbinowego (to chemiczna nazwa witaminy C) potwierdzono w wielu badaniach naukowych. Moja codzienna praktyka potwierdza, że zabiegi z witaminą C, takie jak Yonelle Medesthetic  przynoszą rewelacyjne i trwałe rezultaty: rozświetlenie i odświeżenie cery, efektu naturalnego liftingu oraz – co ważne – zapewniają wieloetapową regenerację kolagenu.

 

Witamina C i jej wpływ na skórę to zatem nie mit. Ale co sprawia, że witamina C jest tak skuteczna?

Witamina C jest antyoksydantem, ma działanie przeciwutleniające, tzn. jej zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Różne niekorzystne czynniki środowiskowe, jak: zanieczyszczenia, promieniowanie UV, klimatyzacja, ale też: stresująca praca, zbyt mało snu, niedostateczne nawodnienie organizmu, powodują zjawisko stresu oksydacyjnego w skórze. Nadmiernie rośnie wtedy ilość wolnych rodników, a komórkom naszego ciała (a więc i komórkom skóry) zaczyna brakować energii do naturalnej regeneracji. I tu otwiera się pole do popisu dla witaminy C, która jest niczym wojownik z „Gwiezdnych wojen” – neutralizuje wolne rodniki, a więc usuwa przyczynę pogorszenia się jakości skóry, a nie tylko „zalecza” skutki. Choć w tym obszarze także ma świetne wyniki.

Co powoduje stres oksydacyjny w skórze?

Stres oksydacyjny to jedna z najważniejszych przyczyn starzenia się skóry. Wywołujące go wolne rodniki uszkadzają kolagen oraz upośledzają procesy jego wytwarzania. Włókna kolagenowe to rusztowanie naszej skóry, dzięki nim jest elastyczna i jędrna, a np. w obrębie twarzy mamy zachowane: kontur twarzy czy symetrię powiek. Uszkodzenia kolagenu to przyczyna zmarszczek, bruzd i linii, zwiotczeń skóry, asymetrii owalu twarzy, utraty świeżości i witalności cery. Proces starzenia się skóry zaczyna się już po dwudziestym roku życia, ale można go spowolnić, dbając o odpowiednią pielęgnację zabiegami z witaminą C czy kremami z witaminą C.

Witamina C – działanie już rozumiemy, a jakie są efekty kosmetyków z witaminą C?

Kompleks z witaminą C to sposób na piękną cerę. Witamina C, którą aplikujemy podczas zabiegów, przynosi spektakularne rozświetlenie skóry, tzw. efekt flash. Zabiegi z witaminą C zapewniają wyrównanie kolorytu, wygładzenie skóry, lepsze nawilżenie skóry i jej odświeżenie. Prowadzą do uzyskania efektu naturalnego liftingu bez skalpela, czyli lepszego napięcia skóry, redukcji zwiotczeń, poprawy symetrii twarzy. Nawet podstawowy zabieg na twarz Vitamina C Forte Peel błyskawicznie rozświetla i rewitalizuje cerę, zwęża pory i odświeża, i to bez względu na wiek czy rodzaj skóry. Yonelle Medesthetic to zabiegi z witaminą C idealne przed wielkim wyjściem, bo ich efekty w postaci rozświetlonej i odmłodzonej skóry są widoczne natychmiast. Ale zabiegi Yonelle z witaminą C przynoszą także trwałe skutki, ponieważ mają działanie antyoksydacyjne, wspomagają produkcję kolagenu oraz poprawiają metabolizm komórkowy skóry.

A czy można cofnąć czas? Mam na myśli, czy zabiegi z witaminą C dla cery dojrzałej zapewnią efekt upiększający?

Nie mogę zagwarantować, że wszystkie zabiegi z witaminą C są równie skuteczne. Natomiast z mojej praktyki wynika, że zabiegi Yonelle Medesthetic przynoszą naprawdę szybkie i trwałe rezultaty anty-aging. Dlaczego? Po pierwsze, jest to skoncentrowana witamina C do twarzy, a ilość substancji czynnej naprawdę ma znaczenie. Po drugie, ważny dla efektu jest sposób przeprowadzenia zabiegu i wprowadzenia witaminy C w skórę. W zabiegu Active Energy Vit. C Forte mamy 20% infuzyjną witaminę C o potwierdzonej skuteczności, a ponadto terapeuta wykonuje cztery masaże za pomocą ultramasażerów Yonelle (są to: masaż twarzy, dekoltu, szyi i karku), co uelastycznia skórę i zwiększa skuteczność działania witaminy C. Jeszcze lepszą opcją jest połączenie zabiegu Active Energy Vit. C Forte z mezoterapią mikroigłową, która pobudza procesy regeneracji i umożliwia wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry. Jest to idealny zabieg dla cery dojrzałej, ale także dla każdego rodzaju cery w każdym wieku. Zabiegi z witaminą C dla skóry wrażliwej są bezpieczne i równie skuteczne dla wszystkich typów cery.

Podsumujmy… Yonelle Medesthetic – zabiegi z witaminą C – dla kogo:

Polecam:

 • do każdego rodzaju skóry
 • dla osób w każdym wieku
 • S.O.S. dla skóry zmęczonej i szarej cery
 • idealne do regeneracji skóry dojrzałej
 • dla skóry z przebarwieniami po trądziku i po opalaniu

Yonelle Medesthetic – zabiegi z witaminą C – efekty

Wspaniałe, a możemy je podzielić na:

Widoczne od razu po zabiegu:

 • spektakularny efekt „flash”
 • rozjaśnienie cery
 • wyrównanie kolorytu
 • redukcja przebarwień
 • wygładzenie i nawilżenie
 • przywrócenie świeżości i witalności cery
 • efekt naturalnego liftingu

Długotrwałe działanie witaminy C na skórę:

 • działanie antyoksydacyjne anty-aging
 • regeneracja kolagenu
 • zwiększenie metabolizmu komórkowego
 • odmłodzenie cery na dłużej

Dziękuję za rozmowę, Pani Elżbieto!

A ja zapraszam do Studio Sante, żeby spróbować i przekonać się o skuteczności witaminy C w dosłownym tego słowa znaczeniu, czyli na własnej skórze. Do zobaczenia w Studio Sante.

*

Yonelle Medeshetic – zabiegi z witaminą C, Warszawa, Studio Sante zaprasza!

Yonelle Medesthetic z witaminą C, Warszawa, gabinet kosmetyczny Studio Sante

Najlepsze kosmetyki z witaminą C – Yonelle Medesthetic, SPA Warszawa Studio SanteA