Zdrowy kręgosłup jest swojego rodzaju rusztowaniem, na którym opiera się konstrukcja naszego ciała. Jego zadaniem jest m.in. ochrona rdzenia kręgowego i zapewnienie stabilizacji całego ciała. Niestety często zapominamy o tym jak ważną pełni rolę i zaczynamy o niego dbać dopiero wtedy, gdy pojawia się dyskomfort. Podpowiemy ci jak złagodzić ból kręgosłupa!

Ból kręgosłupa

Może być bardzo różny i objawiać się u każdego z inną częstotliwością. Czasami jest to nieprzyjemne drętwienie karku, kłucie w części piersiowej czy rwący ból w dolnym odcinku pleców. Zwykle zaczyna się niewinnie, jednak nasilające się i powracające problemy z kręgosłupem nie dadzą się długo ignorować i, prędzej czy później, będziesz musiała poszukać pomocy specjalisty. Teraz jednak masz możliwość rozruszać się na zajęciach fitness, które pozwolą pozbyć się bólu kręgosłupa.

Jak złagodzić ból kręgosłupa?

Tak naprawdę najskuteczniejszą metodą łagodzenia bólu kręgosłupa i zapewnienia mu zdrowia na długie lata jest regularny i właściwie dobrany wysiłek fizyczny. W pracy staraj się robić przerwy lub zmieniać pozycję, noś odpowiednio dobrane obuwie i korzystaj z zajęć, które pomogą wzmocnić mięśnie. Dlaczego? Kręgosłup nie działa sam, to mięśnie są jego podporą. Jeśli zadbasz o nie, zadbasz także o swój zdrowy kręgosłup.

Zdrowy kręgosłup – jakie ćwiczenia?

Aby cieszyć się zdrowym kręgosłupem można wykonywać ćwiczenia w domu, jednak to zajęcia z trenerem dają gwarancję, że wykonasz je poprawnie. Dla kogo są dedykowane ćwiczenia zdrowy kręgosłup? Te z nas, które nigdy nie uczestniczyły w tego typu zajęciach, zapewne kojarzy je jedynie z ćwiczeniami wykonywanymi przez seniorów. Nic bardziej mylnego! Zdrowy kręgosłup to ćwiczenia skierowane do każdego, zwłaszcza do osób, które mają siedzący tryb życia. Powinny je wykonywać osoby, które spędzają wiele godzin przed komputerem czy za kierownicą auta.
Zestaw ćwiczeń na zdrowy kręgosłup zawiera układy zaczerpnięte m.in. z jogi, treningu siłowego i  rozciągającego. Nie wymagają specjalnego przygotowania. Na zajęcia zabieramy wygodny strój i matę. Ćwiczenia wykonujemy bez obuwia.

Jaki efekt zapewnią ćwiczenia Zdrowy kręgosłup?

Już po pierwszych zajęciach możesz poczuć znaczną ulgę i zmniejszenie dyskomfortu. Niektóre z nas mogą odnieść wrażenie, jakby dopiero co wyszły z dobrze wykonanego, relaksującego masażu. Na pewno jednak korzystając regularnie z zajęć poczujesz że: Czy potrzebujesz więcej argumentów? Zatem do dzieła! Zapisz się na zajęcia Zdrowy kręgosłup w Studio Sante i zadbaj o swój zdrowy kręgosłup!