Kapsuła floatingowa zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Z tej formy relaksu korzysta coraz więcej osób, którym dokucza stres, zmęczenie i ból kręgosłupa. Sportowcy cenią floating, bo wspiera regenerację organizmu, jest także wykorzystywany w coachingu. SPA dla kobiet w ciąży nie może obyć się bez kabiny floatingowej – swobodne unoszenie się na wodzie to ulga dla kręgosłupa, stawów i mięśni oraz okazja do głębokiego wypoczynku. Godzina snu podczas sesji floatingowej to tyle, co cztery godziny mocnego snu w nocy. Jeśli nie znacie jeszcze tej formy relaksacji, warto to spróbować, bo jest to świetny sposób na wyciszenie. Dowiedz się więcej, jak działa floating? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o floating oraz nasze porady dotyczące floatingu.

Co to jest kapsuła floatingowa?

Kapsuła floatingowa, kapsuła odpływowa, kapsuła sensoryczna, kapsuła deprywacyjna – tych kilka nazw określa nowoczesne urządzenie o kosmicznym kształcie, wypełnione roztworem wody z solą EPSOM, w którym można uzyskać stan najgłębszego relaksu. Podczas sesji floatingu unosisz się na wodzie (mającej głębokość ok. 30 cm) niczym w Morzu Martwym. Nie jest nam ani za ciepło, ani za chłodno.  Temperatura wody odpowiada temperaturze skóry, dzięki czemu masz poczucie jedności z wodą. Kapsuła jest dźwiękoszczelna, dzięki czemu nie docierają do Ciebie żadne dźwięki, ani też inne wrażenia zmysłowe. Nie odczuwasz grawitacji, czujesz się, jak w stanie nieważkości. Gdy jesteś w takim stanie, mózg odpoczywa, a Ty odczuwasz głęboki relaks psychiczny i fizyczny.

Floating a klaustrofobia – czy to dla mnie?

Często osoby, które nie korzystały wcześniej z floatingu, obawiają się zamknięcia w kapsule i klaustrofobii. Nie martw się na zapas! Po pierwsze, wnętrze kapsuły jest przestronne. Po drugie, jeśli nie chcesz, możesz nie domykać wieka. Po trzecie, nie ma możliwości, by wieko się zatrzasnęło. Po czwarte, w każdej chwili możesz jednym ruchem otworzyć kapsułę czy włączyć światło. Wszystko masz pod kontrolą, więc nie ma się czego obawiać.

Nie umiem pływać – czy mogę korzystać z floatingu?

Umiejętność pływania nie jest konieczna. Podczas sesji floatingu Twoje ciało unosi się na wodzie, ponieważ zawiera ona dużą ilość soli EPSOM. Głowa też się nie zanurzy, ale jeśli wolisz, możesz użyć specjalnego podgłówka, który jest dostępny dla klientów. Ponadto głębokość wody w kapsule deprywacyjnej to zaledwie ok. 30 cm, nie ma więc powodu do niepokoju.

Czy mogę czuć się dziwnie w kapsule floatingowej?

Każdy człowiek inaczej odbiera ten rodzaj relaksu, opartego na braku bodźców. Dla jednych to sytuacja wymarzona, do której adoptują się natychmiast. Inne osoby mogą potrzebować więcej czasu,  mogą odczuwać tę sytuację jako „dziwną” i potrzebować nieco czasu, żeby się do niej przyzwyczaić. Przyjmuje się, że z każdą kolejną sesją floatingu czerpiemy coraz więcej korzyści z tego rodzaju relaksu, ponieważ nasze ciało i nasz mózg uczą się tego rodzaju odpoczynku, tak bardzo innego od każdego innego relaksu i naszej, pełnej hałasu, codzienności.

Czy zabieg floatingu jest higieniczny?

Zdecydowanie tak! Woda w kapsule jest 100% sterylna, a po każdym seansie oczyszczana za pomocą najnowocześniejszych technologii: filtrowana na szkle aktywowanym, dezynfekowana nadtlenkiem wodoru, naświetlana specjalnymi lampami UV. Parametry są stale monitorowane, co pozwala uzyskać i utrzymywać stałą, wysoką jakość wody.

Co muszę zabrać na sesję floatingu?

Wystarczą ręcznik i klapki. Żel pod prysznic, szampon, płyn do demakijażu, płatki kosmetyczne, zatyczki do uszu, suszarkę do włosków – to wszystko jest dostępne dla naszych klientów bezpłatnie w Studio Sante.

 

Czy można spać podczas floatingu?

Oczywiście! Podczas floatingu odczuwa się głęboki relaks, co ułatwia zaśnięcie oraz mocny, regenerujący sen. Jedna godzina snu w kapsule floatingowej odpowiada czterem godzinom przespanym w nocy. Sen podczas floatingu jest bezpieczny, ponieważ cały czas unosisz się na wodzi.

  Floating a depilacja – czy powinnam odczekać po depilacji?

Skóra po depilacji zazwyczaj jest podrażniona, lepiej więc odczekać od zabiegu depilacji minimum 2 dni. Woda w kapsule floatingowej zawiera dużo soli EPSOM, która wykazuje bardzo korzystne działanie na skórę, jednak w przypadku podrażnień, mogłoby dojść do zaostrzenia podrażnień i pieczenia.

Czego nie robić podczas floatingu?

Nie należy kłaść mokrych rąk do oczu – będzie szczypać. Z tych samych powodów nie wolno kłaść się na brzuchu i zanurzać w wodzie twarzy, ani nurkować. Nie należy także pić wody z kapsuły.

Floating a ciąża – czy to bezpieczne?

Nie zaleca się sesji floatingu w I trymestrze ciąży, natomiast w II i III trymestrze są nawet polecane, oczywiście przy braku indywidualnych przeciwwskazań zdrowotnych i za zgodą lekarza prowadzącego ciążę. Floating to ulga dla przeciążonego kręgosłupa, stawów i mięśni oraz pomoc w osiągnięciu stanu głębokiej relaksacji.

Floating badania – czy są jakieś, potwierdzające jego skuteczność?

Istnieje całe mnóstwo badań naukowych, potwierdzających skuteczność floatingu. Najważniejsze znajdziesz tutaj: https://www.studiosante.pl/nauka-o-floatingu/

Floating dla sportowców

Sportowcy doceniają floating nie tylko jako sposób na regenerację organizmu, redukcję bólu kręgosłupa, odprężenie mięśni. Stan głębokiego relaksu, który możemy osiągnąć podczas floatingu, ułatwia pracę z wizualizacjami, czyli tzw. trening mentalny. Badania wykazały, że zarówno podczas wykonywania ruchu, jak i wyobrażania sobie ruchu, uaktywnione zostają te same ścieżki neurologiczne. Wyobrażając sobie ruch, możemy więc poprawiać jego jakość, co przekłada się na poprawę wyników. Aby jednak wizualizacja była skuteczna, konieczny jest odpowiedni stan umysłu (gdy mózg wytwarza fale theta) i głęboka koncentracja, a floatingu pomaga osiągnąć jedno i drugie.

Floating przeciwwskazania

Przeciwwskazania do floatingu to: I trymestr ciąży, menstruacja, uszkodzenia i podrażnienia skóry, zapalenie ucha środkowego, rozrusznik serca, choroby psychiczne, świeżo wykonany tatuaż lub piercing (należy odczekać minimum 1 tydzień), nowotwory skóry, spożyty alkohol lub środki odurzające.

Kapsuła floatingowa Warszawa, Studio Sante SPA poleca!

Kabina floatingowa Warszawa Studio Sante

Floating Warszawa Studio Sante zaprasza

Sesje floatingu Warszawa SPA Studio Sante Uzdrowisko Miejskie – zapraszamy!