Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa +48605130152 Monday 12–11:30PM, Tuesday 10AM–10PM, Wednesday 10AM–10PM, Thursday 10AM–10PM, Friday 10AM–1AM, Saturday 9AM–1AM, Sunday 9AM–12AM,
Studio Sante > OFERTA > Basen z wodą strukturyzowaną

Basen z wodą strukturyzowaną

Basen_Warszawa_StudioSante1.1
Basen z wodą strukturyzowaną
(4.5/5 z 431 ocen)

 

BASEN Z WODĄ STRUKTURYZOWANĄ

Kąpiel w basenie z wodą strukturyzowaną to rozkosz dla ciała i zmysłów. Woda strukturyzowana jest wyjątkowo miękka, aksamitna i perlista; zapewnia bardzo przyjemne odczucia. Czy marzyliście kiedyś o kąpieli w przeźroczystym górskim potoku? Jeśli tak, zapraszamy na relaks do Studio Sante! Woda strukturyzowana jest niezwykle delikatna dla skóry i włosów, odświeża i odpręża całe ciało. Pływanie w basenie przywraca życiową energię, harmonizuje umysł i ciało, wprowadza w stan głębokiego relaksu. Podnosi poziom biowitalności ciała. W połączeniu z koloroterapią i muzykoterapią stymuluje mózg do wytwarzania fal alfa, umożliwiających głębokie odprężenie i błogostan. Hydroterapia to znakomita odnowa biologiczna zarówno dla osób aktywnych, jak i nie mających czasu na sport. Kąpiele polecamy przyszłym Mamom – jeśli szukają Panie SPA dla kobiet w ciąży, u nas znajdą Panie odpoczynek w kameralnej atmosferze, zapomną o zmęczeniu i poczują przypływ sił witalnych. W basenie naszego SPA & Wellness zastosowaliśmy najnowsze technologie uzdatniania wody basenowej, które wykluczyły szkodliwe oddziaływanie ubocznych produktów dezynfekcji na organizmy osób zażywających kąpieli. Relaks, regeneracja, wyższa energia życiowa – odnajdziecie to w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim!

 

WODA STRUKTURYZOWANA – KOMFORTOWA KĄPIEL 

Warszawa ma pływalnię z wodą strukturyzowaną w Studio Sante. To woda poddana innowacyjnej technologii strukturyzowania, która jest mikrobiologicznie czysta dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod uzdatniania: filtracji na szkle aktywowanym, dezynfekcji opartej na elektrolizie próżniowej soli oraz ekspozycji na działanie specjalistycznych lamp UV. Zastosowane rozwiązania w dezynfekcji wody basenowej ograniczyły szkodliwe oddziaływanie ubocznych produktów dezynfekcji (chloru) na organizmy kąpiących się osób. Można w niej pływać z otwartymi oczami, a samą kąpiel porównać do zanurzenia się w idealnie przezroczystym górskim potoku z tą różnicą, że woda ma optymalną – relaksującą ciało i umysł – temperaturę! Wyczuwalny niekiedy zapach chloru jest wynikiem dezynfekcji wody za pomocą soli, która poddawana jest elektrolizie próżniowej. Podczas tej reakcji wytwarzany jest podchloryn jednak bez ubocznych produktów konserwujących, które wykazują właściwości szkodliwe dla zdrowia i są stosowane w chlorze stabilizowanym, wykorzystywanym w większości obiektów basenowych. Woda strukturyzowana w basenach w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim to absolutnie unikatowe rozwiązanie prozdrowotne i rewitalizujące – nie znajdziecie go w żadnym innym SPA w Polsce!

WODA STRUKTURYZOWANA – ROZKOSZ DLA SKÓRY

Woda strukturyzowana to woda o niezwykłej miękkości, dzięki czemu – w przeciwieństwie do wody twardej – nie powoduje nadmiernego wysuszenia i osłabienia bariery hydrolipidowej skóry. Kąpiele polecane są zarówno osobom mającym suchą skórę i suche włosy, jak i tym, które mają tłustą skórę i przetłuszczające się włosy. Po kąpieli kosmetyki lepiej się wchłaniają i intensywniej oddziałują, więc można zmniejszyć ich ilość i rzadziej je stosować. Pływanie lub choćby brodzenie to rodzaj delikatnego hydromasażu, a fitness w wodzie

stymuluje metabolizm, odchudzanie i walkę z cellulitem. Regularne ćwiczenia w wodzie zapewnią efekt w postaci spalania tkanki tłuszczowej i upiększenia sylwetki. Zapraszamy do skorzystania z wodnego fitnessu w Studio Sante!

 


WODA STRUKTURYZOWANA – WITALNOŚĆ I ENERGIA

Kąpiel w wodzie strukturyzowanej podwyższa poziom energii witalnej organizmu. Woda strukturyzowana ma wysoki poziom energetyczny – aż 7500 Bv (jednostek Bovisa), co potwierdziły to badania eksperta, Leszka Mateli. Korzystne działanie na organizm człowieka rozpoczyna się od 6500 Bv. Kontakt z wodą o wysokiej energetyce, takiej jak w basenie z wodą strukturyzowaną, polepsza biowitalność, przyczynia się do wzmocnienia sił życiowych. Relaks w SPA przywraca życiową energię i pozwala zapomnieć o zmęczeniu. Unikatowe działanie wody strukturyzowanej połączono z terapeutycznym oddziaływaniem częstotliwości kolorów emitowanych przez podwodne lampy LED oraz muzyki z podwodnych głośników. Koloroterapia oraz muzykoterapia pobudzają mózg do wytwarzania fal alfa, czyli fal głębokiego odpoczynku. Na czym polega stan, gdy mózg wytwarza fale alfa? Możemy się wówczas odprężyć i wyciszyć, to także czas, w którym uzyskujemy dostęp do głębszych stanów świadomości, odczuwamy radość z ciszy i marzymy. Fale alfa są wiązane z większą kreatywnością i esencją twórczą, natchnieniem i motywacją. Dlatego właśnie po pobycie w SPA czujemy się zrelaksowani i wyciszeni. Po kąpieli w basenie rekreacyjnym zalecane jest skorzystanie z basenu solankowego i jacuzzi krzemowego, co utrwali efekt odnowy, przygotuje do dalszych zabiegów i głębszej relaksacji. Studio Sante Uzdrowisko Miejskie to jedyne miejsce w Polsce z tak rewolucyjnym prozdrowotnym rozwiązaniem!


BASEN DLA KOBIET W CIĄŻY – RELAKSACJA DLA PRZYSZŁYCH MAM

Trzeci trymestr ciąży to czas radosnego oczekiwania na narodziny dziecka. Zaokrąglony i zwiększający się brzuszek przynosi przyszłym Mamom wiele radości, ale jest także sporym obciążeniem dla nóg. Najczęściej obrzęki pojawiają się wokół kostek i łydek. Mogą puchnąć stopy, palce i przeguby dłoni. Objawy te są zwykle wynikiem mniej wydajnego krążenia żylno‑limfatycznego w okresie ciąży, co skutkuje zastojem płynów w organizmie. Może to powodować ból, ociężałość i dyskomfort. W krótkim czasie rośnie też waga ciała, a wzrost produkcji progesteronu i estrogenów zwiększa skłonność do powstawania zastojów żylnych. Kąpiele w basenie rekreacyjnym mogą przynieść zmniejszenie się tych uciążliwych dolegliwości! Pływanie zmniejsza napięcie mięśni, odciąża kręgosłup, przywraca energię.  W trosce o dobre samopoczucie fizyczne i wspaniały nastrój serdecznie zapraszamy przyszłe Mamy na relaksującą kąpiel w basenie z wodą strukturyzowaną. Jeśli nie występują przeciwwskazania zdrowotne, czas kąpieli może być dowolny. Nie zaleca się natomiast korzystania z dynamicznych atrakcji wodnych: masaży, kaskad, przeciwprądu.


PŁYWANIE – ULGA W BÓLU

Pływanie w basenie ma dobroczynny wpływ na układ kostny i mięśniowy. Odciąża stawy, rozluźnia mięśnie i uwalnia je od napięć. Wspomaga także usuwanie kwasu mlekowego. Relaks i fitness w wodzie są polecane osobom aktywnym fizycznie jako element odnowy biologicznej i sposób na regenerację organizmu. Pływanie jest wskazane dla osób cierpiących na bóle stawów i kręgosłupa – rozluźnia i zmniejsza ucisk na zakończenia nerwowe i naczynia krwionośne. Wpływa na rehabilitację po urazach mięśni i stawów. Hydroterapia łagodzi zmęczenie mięśni i stawów. W basenie z wodą strukturyzowaną można skorzystać z atrakcji wodnych (masaż, kaskada, przeciwprąd). Hydroterapia powoduje, że naczynia krwionośne rozszerzają się, a do tkanek trafia więcej tlenu i substancji odżywczych. Kąpiel w basenie to znakomita metoda na regenerację, bez względu na to, czy sforsowaliśmy ciało podczas treningu, czy nabawiliśmy się zakwasów lub kontuzji podczas noszenia ciężkich przedmiotów. Kąpiele stymulują organizm do produkcji endorfin, które działają jak naturalny środek przeciwbólowy i wprowadzają nas w błogostan!

Basen z wodą strukturyzowaną to coś więcej niż pływalnia! Warszawa nie ma drugiego takiego miejsca. Zapraszamy codziennie do naszego SPA – Jagiellońska 55A, Praga. Szybki i łatwy dojazd!


INFO W PIGUŁCE

  • temperatura wody: 31°C
  • poziom biowitalności: 7500 Bv
  • 17 m długości
  • 6 m szerokości
  • 1,4 m głębokości

Woda strukturyzowana i pamięć wody – co mówi nauka?
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ