Nadzwyczajne działanie Ganbanyoku spowodowały błyskawiczne rozpowszechnienie tego rodzaju sauny w ośrodkach SPA na obszarze całej Japonii. Skały wulkaniczne, z których są zbudowane łoża w saunie Ganbanyoku, naturalnie emitują promienie dalekiej podczerwieni (FIR) i jony ujemne. Godzinny seans w Ganbanyoku to sposób na znakomite odprężenie i wiele korzyści dla zdrowia. W Polsce Ganbanyoku – japońska sauna wulkaniczna – to wciąż unikatowy rodzaj relaksu w SPA, dlatego tym bardziej zapraszamy Was do Studio Sante. Dowiedz się, jakie są efekty sauny japońskiej!

 

Działanie annty-aging, czyli zapobieganie starzeniu się

Seanse w Ganbanyoku przeciwdziałają starzeniu się komórek ludzkiego organizmu. Mogą być również wykorzystywane w walce z cellulitem, ponieważ ciepło przyśpiesza usuwanie złogów tłuszczowych i obrzęków wodnych. Odmładzający efekt FIR zaobserwowano również w odniesieniu do leczenia tkanek bliznowatych, takich jak: blizny oparzeniowe, blizny trądzikowe i inne postacie zbliznowaceń. Najlepszy skutek w tym względzie przyniesie odbywanie regularnych, cotygodniowych sesji, które trwają ok. 45-60 minut.

Poprawa nastroju

Naukowcy związani ze Szkołą Medycyny przy Uniwersytecie w Hamamatsu przeprowadzili w roku 2008 badanie wpływu regularnej terapii Ganbanyoku na osobowość u 68 kobiet. Stwierdzono wystąpienie u nich znaczącą poprawy nastroju w następstwie odbywania regularnych sesji w kamiennych saunach. Sesje w naszej saunie Ganbanyoku, którym towarzyszy relaksacyjna muzyka, to znakomity sposób na odprężenie po ciężkim dniu pracy i naładowanie akumulatorów.

Odchudzanie

Głębokie przenikanie promieniowania FIR do ciała (znacznie głębiej niż ma to miejsce w przypadku zwykłej sauny fińskiej czy łaźni parowej) intensyfikuje przemianę materii, co z kolei przekłada się na skuteczniejszą kontrolę masy ciała. Regularne sesje w Ganbanyoku stymulują również spalanie tłuszczu, co jest szczególnie korzystne u osób, których interesuje skuteczne odchudzanie. Godziny seans oznacza spalenie 1200 kcal, co jest wynikiem znakomitym, jeśli chodzi o pozbywanie się z organizmu zalegającego w nim tłuszczu, produktów przemiany materii i innych toksycznych substancji. Jeśli więc pragniesz stracić na wadze bądź po prostu uzyskać szczuplejszą sylwetkę, rozważ systematyczne wizyty w saunie Ganbanyoku.

Detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu

Terapia promieniami FIR przyczynia się do oczyszczania wątroby i nerek poprzez powiększanie naczyń włosowatych (kapilarnych), co powoduje intensywniejszy przepływ krwi w organizmie. Prowadzi także do lepszego natlenienia i regeneracji krwi, które zapewniają głęboką detoksykację organizmu. Toksyny mogą zostać znacznie szybciej i skuteczniej wydalone z organizmu. Podjęta terapia może znacząco poprawić funkcjonowanie naczyń krwionośnych u osób z wysokim poziomem cholesterolu, cierpiących na cukrzycę bądź uzależnionych od tytoniu.

Odbudowa mięśni po wysiłku

Ważną korzyścią płynącą z terapii Ganbanyoku jest odbudowa mięśni. Intensywne ćwiczenia fizyczne powodują powstawanie w mięśniach mikrourazów, skutkujących odczuwaniem bólu. Bez odpowiedniej odbudowy mięśni nie ma mowy o rozwoju potencjału sportowego. Dlatego wielu miłośników wysiłku fizycznego – sportowców profesjonalnych i amatorów sportu – korzysta z regularnej terapii Ganbanyoku, która wspomaga proces odbudowy mięśni.

Niższy poziom cholesterolu

Terapia ciepłem, jaką zapewnia sauna Ganbanyoku, powoduje skutek podobny do regularnych ćwiczeń fizycznych o umiarkowanej intensywności. Promienie dalekiej podczerwieni (FIR) stymulują układ nerwowy i pobudzają uwalnianie się tlenku azotu (NO) ze śródbłonka naczyń krwionośnych. Pomaga to zachować elastyczność naczyń krwionośnych i poprawia krążenie krwi. Badanie przeprowadzone przez Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego (LINK) dowiodło, że regularnie prowadzona terapia cieplna może przyczynić się do znaczącego obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Zaobserwowano również, że cholesterol stopniowo powraca do zagrażających zdrowiu poziomów w przypadku, gdy nie praktykuje się ćwiczeń po zaprzestaniu regularnej terapii cieplnej.

Poprawa krążenia

Regularna terapia promieniami FIR, które naturalnie emitują skały wykorzystywane w Ganbanyoku,  prowadzi do znaczącej poprawy mikrokrążenia. W efekcie uzyskujemy łatwiejszy przepływ krwi w organizmie, a poprzez to – poprawę wymiany tlenowej, sprawniejsze dostarczanie substancji odżywczych i usuwanie toksyn i metabolitów. Dlatego też sauna Ganbanyoku jest doskonałym rozwiązaniem dla osób o obniżonym krążeniu krwi w określonych partiach mózgu (zjawisko hipoperfuzji), ponieważ w wyniku terapii ciepłem następuje zwiększone ukrwienie (perfuzji) mózgu. Zdolność promieniowania FIR do wywołania uwolnienia tlenku azotu może odgrywać również niebagatelną rolę w poprawie funkcjonowania pamięci, zwiększeniu skuteczności procesu uczenia się (wskutek polepszenia neurotransmisji, czyli przekazywania impulsów między neuronami).

 

Ulga w bólach stawów

Zwiększony dzięki Ganbanyoku przepływ krwi i zwiększona w efekcie ilość tlenu dostarczanego do tkanek sprawia, że zmniejsza się ból stawów. Takie efekty Ganbanyoku obserwuje się również w przypadku rehabilitacji po urazach  ortopedycznych. Sauna japońska Ganbanyoku jest szczególnie skuteczna również u osób cierpiących na reumatyzm (w reumatoidalnym zapaleniu stawów) i uporczywe bóle w stawach innego pochodzenia.

 

*

Terapia promieniami FIR wspomaga utratę tkanki tłuszczowej, zapobiega chronicznemu zmęczeniu, zatrzymaniu wody w organizmie, zaburzeniom tkanki skórnej, eliminuje z naszych organizmów metale ciężkie, trucizny, a także wzmacnia nasz system odpornościowy. Wspomaga odbudowę mięśni, pomaga pozbyć się zakwasów po wysiłku, bólu stawów, mięśni i bólów reumatoidalnych. Wspomaga powrót do formy i może pomóc osiągnąć lepsze wyniki w sporcie. Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj tutaj – LINK.

Sauna japońska Warszawa – Studio Sante zaprasza!