Kąpiel solankowa w jacuzzi z solą himalajską i magnezem ma kojący wpływ na skórę. Wygładza cerę, redukuje drobne zmarszczki i zwiotczenia, oraz inne niedoskonałości cery. Zmniejsza rozstępy i cellulit, przyśpiesza przemianę materii, wspomagając odchudzanie. Ciepła kąpiel w połączeniu z hydromasażem regeneruje organizm i zwiększa siły witalne. Rozluźnia napięte mięśnie, odpręża i relaksuje ciało. Wprowadza umysł w błogi stan wyciszenia. Dzięki dodatkowi soli EPSOM (siarczan magnezu) fenomenalnie poprawia urodę i stan zdrowia. Siarka odpowiada za lśniące włosy, jędrną i elastyczną skórę, mocne paznokcie. Magnez to pierwiastek życia. Potrzebuje go całe ciało i każda pojedyncza komórka. Podwyższa odporność na stres, zmniejsza zmęczenie, poprawia jakość snu, zapobiega skurczom mięśni. Solanka znakomicie regeneruje i wspomaga aparat ruchu, łagodzi stany zapalne, reumatoidalne, zwyrodnienia stawów, jest niezastąpiona w terapii bólów kręgosłupa i rehabilitacji po urazach. Ma zbawienny wpływ na drogi oddechowe – nad powierzchnią wody powstaje mikroklimat jak w jaskiniach solnych, który ma działanie przeciwalergiczne, przeciwzapalne i poprawia komfort oddychania. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom kąpiel w jacuzzi solankowym to kąpiel bez zapachu chloru. Studio Sante Uzdrowisko Miejskie to jedyne miejsce w Polsce, gdzie możesz skorzystać z połączenia prozdrowotnych właściwości solanki oraz soli EPSOM.

 

SÓL HIMALAJSKA, SÓL EPSOM (SIARKA I MAGNEZ) – TAJEMNICA PIĘKNA I ZDROWIA 

Sól himalajska to najzdrowsza i najczystsza sól na Ziemi. Jest wydobywana u podnóża Himalajów w rejonie Karakorum. Dawniej nazywano ją „solą króla”, ponieważ była dostępna wyłącznie dla rodzin królewskich.  Złoża tworzyły się ok. 250 mln lat temu, gdy pod wpływem słońca wyparowywały dawne morza, a Ziemia była pozbawiona zanieczyszczeń środowiska. Sól himalajska zawiera aż 84 pierwiastki śladowe w postaci koloidalnej, czyli rozproszonej – zachowuje ich bogactwo, ponieważ jest nierafinowana (nieoczyszczana). Nie jest też wzbogacana żadnymi substancjami chemicznymi. Warszawa to jedyne miejsce, gdzie można skorzystać z kąpieli solankowej z dodatkiem soli EPSOM.

Sól EPSOM to inaczej siarczan magnezu, związek chemiczny składający się z pierwiastków odpowiedzialnych za zdrowie i piękne ciało. Zarówno magnez, jak i siarka dobrze wchłaniają się przez skórę, dlatego idealny sposób na uzupełnienie ich niedoborów to kąpiel w jacuzzi. Właściwości prozdrowotne soli EPSOM są powszechnie wykorzystywane w kosmetyce – mówi się, że sól EPSOM to sekret zdrowia i urody!

Siarka to jeden z najważniejszych pierwiastków dla urody. To dzięki niej nie wypadają nam włosy, lecz stają się mocniejsze i bardziej błyszczące. To właśnie siarka sprawia, że skóra pozostaje w dobrej kondycji – bez zmarszczek i zwiotczeń. Siarka jest również odpowiedzialna za mocne paznokcie, przy jej niedoborach często się łamią lub rozdwajają. Działanie siarki poprawia również przemianę materii, co ma wpływ na sylwetkę i kontrolę masy ciała. Siarka bierze udział w ochronie antystresowej organizmu. Pomaga w walce z trądzikiem i zmniejsza inne niedoskonałości cery. Kosmetyki zawierające siarkę są stosowane podczas najbardziej ekskluzywnych zabiegów odmładzających – teraz z jej dobrodziejstw możesz skorzystać w Studio Sante podczas relaksującej i rozgrzewającej kąpieli w jacuzzi. Warszawa przyciąga tym unikatowym SPA & Wellness.

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków dla zdrowia. Uczestniczy w procesach metabolicznych węglowodanów, białek i tłuszczów, warunkując dostarczenie energii do pracy mięśni i do komórek nerwowych mózgu. Poprawia pracę układu nerwowego, ma działanie uspokajające, wzmacnia pamięć i koncentrację. Na mięśnie działa rozkurczowo i rozluźniająco. Jest ważnym składnikiem kości i zębów, przeciwdziała osteoporozie, pomaga w leczeniu kontuzji. Dba o serce i reguluje ciśnienie krwi. Wpływa na dobre trawienie. Skutkiem niedoborów magnezu jest nerwowość, bezsenność, bolesne skurcze mięśni, ciągłe zmęczenie, drganie powiek. Ciepią na nie osoby żyjące w stresie, ciężko pracujące umysłowo bądź fizycznie, kobiety w ciąży i w okresie menopauzy. Przyswajalność magnezu z jedzenia wynosi ok. 40%, dlatego warto uzupełniać ten pierwiastek poprzez kąpiele w jacuzzi z solą himalajską i magnezem w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim. 

 

ANTY-AGING – PIĘKNA SKÓRA I MŁODY WYGLĄD

Kąpiel w jacuzzi z solą himalajską i magnezem wywiera odmładzający wpływ na skórę. Mikrocząsteczki soli poprawiają stan powłoki ochronnej skóry – regenerują ją i poprawiają wygląd. Dzięki soli zwiększa się aktywność kanałów jonowych w komórkach skórnych, co polepsza właściwości ochronne skóry. Sól reguluje poziom pH skóry, przyśpiesza jej regenerację, zwiększa jędrność i elastyczność. Siarka zawarta w soli EPSOM poprawia stan włosów i paznokci, stymuluje ich wzrost. Wygładza i uelastycznia skórę. Dzięki oddziaływaniu ciepłego hydromasażu i solanki krew żywiej krąży, każda komórka skóry zostaje lepiej natleniona i odżywiona, wydajniej działają błony komórkowe, co przynosi widoczny efekt w postaci poprawy wyglądu i kondycji skóry. Zmniejsza się cellulit i rozstępy, ciało wygląda młodziej i ładniej. Kąpiele solankowe łagodzą objawy alergii kontaktowych, atopowego zapalenia skóry, trądziku młodzieńczego i trądziku różowatego, redukują wypryski i działają przeciwzapalnie. Skóra nabiera blasku i zdrowego wyglądu. Kąpiel usuwa też objawy przemęczenia i bezsenności, jak cienie pod oczami czy szarość cery. Wpływa korzystnie na jakość snu, a więc cały organizm, a nie tylko skóra, może łatwiej się zregenerować. W okresie do pełni Księżyca kąpiel solankowa staje się oceanem energii, zaś podczas nowiu najlepsze efekty przynoszą zabiegi oczyszczające. Przyjdź do Studio Sante Uzdrowiska Miejskiego i skorzystaj z tej unikatowej terapii anty-aging!

 

DETOKSYKACJA, REGENERACJA, WYŻSZA WITALNOŚĆ

Kąpiel w solance pomaga uzupełnić pierwiastki i mikroelementy korzystne dla organizmu. Nas powierzchnią wody tworzy się unikatowy mikroklimat, taki jak w jaskiniach solnych, który sprzyja zwiększeniu wentylacji płuc, usprawnia wymianę gazową, działa przeciwalergicznie i rozszerza oskrzela. Zwiększa aktywność procesów utleniania i redukcji, stymuluje metabolizm węglowodanów, białek i wody. Hydromasaż w jacuzzi z wodą solankową poprawia mikrokrążenie krwi, która zaczyna krążyć żywiej. Dzięki temu szybciej dostarczane są do tkanek tlen i składniki odżywcze, a odbierane produkty metaboliczne, toksyny, kwas mlekowy. W ten sposób sprawniej i efektywniej zachodzi naturalna detoksykacja organizmu. Kąpiel w jacuzzi z solą himalajską i magnezem ma także działanie przeciwskurczowe. Kompleksowa regeneracja obejmuje skórę – staje się gładsza i bardziej elastyczna; mięśnie i stawy – znikają napięcia, zwiększa się ruchomość, leczą się urazy; umysł – dzięki emisji jonów ujemnych znika zmęczenie i znużenie, a stres rozpływa się.  Kąpiel wzmacnia, regeneruje i upiększa!

 

RELAKS I ODPRĘŻENIE DLA MŁODYCH MAM

Ciąża, poród i połóg to czas pełen radości, a zarazem wyczerpujący okres w życiu każdej kobiety. Pojawienie się dziecka to prawdziwa rewolucja – młode Mamy w natłoku obowiązków nie mają czasu, by zadbać o siebie. Nieprzespane noce, wypełnione opieką nad maleństwem dni i szalejące hormony nie służą ani zdrowiu, ani urodzie. Dlatego tak ważne jest, aby w ferworze nowych obowiązków znaleźć czas na odprężenie i odnowę biologiczną organizmu. Kąpiele w solance to znakomita regeneracja przeciążonego kręgosłupa i stawów. Solanka łagodzi bóle kręgosłupa i napięcia mięśni, będące wynikiem ciąży i noszenia na rękach niemowlęcia. Poprawia stan skóry i włosów. Likwiduje objawy bezsenności i zmęczenia cery. Redukuje rozstępy, cellulit, zwiotczenia skóry. Wygładza i uelastycznia cerę. Oczyszcza i odżywia cały organizm. Dzięki emisji jonów ujemnych likwiduje zmęczenie, wycisza negatywne emocje i nerwowość, poprawia nastrój i samopoczucie. Dodaje energii do działania i przyśpiesza regenerację organizmu. Młode Mamy poczują przypływ nowych sił tak bardzo potrzebnych do całodobowej opieki nad maleństwem. Ich skóra nabierze blasku, a ciało się wysmukli. Poczują się kobieco i atrakcyjnie. Mama może być piękna!

 

SPRAWNY APARAT RUCHU – REGENERACJA DLA SPORTOWCÓW

Masz zakwasy? Przeciążyłaś stawy lub mięśnie? Doznałaś urazu w czasie treningu? Czujesz, że Twoje mięśnie są spięte, a stawy mają ograniczoną ruchomość? Odczuwasz spadek formy? A może trapią cię częste kontuzje? Wiele osób uprawiających sport kładzie duży nacisk na plan treningu, ale zapomina o regeneracji. Tymczasem to właśnie odnowa biologiczna sprawia, że mięśnie stają się silniejsze, aparat ruchu – pomimo dużych obciążeń – może działać bez zarzutu, a dzięki inhalacjom poprawia się działanie oskrzeli i płuc. Dobroczynne działanie solanki na aparat ruchu i układ oddechowy jest znane od wieków i wykorzystywane we wszystkich uzdrowiskach, w profesjonalnym sporcie i w leczeniu urazów mechanicznych. Ciepła kąpiel solankowa powoduje podniesienie temperatury i przekrwienie organizmu – w efekcie procesy metaboliczne nabierają tempa! Nagromadzony w mięśniach kwas mlekowy powodujący ich bolesność (zakwasy), jest znacznie szybciej usuwany z organizmu. Dzięki temu szybciej można wrócić do treningów z pełnym obciążeniem, a nawet zwiększyć wyzwanie! Postępy będą szybsze, forma stabilniejsza, a wyniki lepsze. Kąpiele rozluźniają i regenerują włókna mięśniowe, wspomagają gojenie mikrourazów, uelastyczniają narządy aparatu ruchu i zwiększają ich zakres ruchu – wszystko to redukuje ryzyko kontuzji. Kąpiel solankowa odżywia organizm – przez skórę przenikają do tkanek jony powstające z rozpadu soli, zwiększają mineralizację kości i stawów, dostarczają niezbędnych minerałów mięśniom, ścięgnom i więzadłom. Solanka nie tylko znakomicie regeneruje, leczy także pomaga na stany zapalne, reumatoidalne, zwyrodnienia stawów. Jest niezastąpiona w terapii bólów kręgosłupa i rehabilitacji po urazach. Zmniejsza ból i przyśpiesza powrót do sprawności.

 

PORADY DOTYCZĄCE KĄPIELI W JACUZZI Z SOLĄ HIMALAJSKĄ I MAGNEZEM

• Po kąpieli w basenie solankowym nie zaleca się wycierać ciała ręcznikiem ani brać prysznica przez ok. 20 minut, aby organizm mógł w pełni skorzystać z dobroczynnego działania solanki.
• Zalecany jest ok. 30 minutowy odpoczynek w pozycji półleżącej lub leżącej – polecamy odpoczynek w grocie solnej, aby zwielokrotnić prozdrowotne i relaksacyjne działanie soli.
 

PRZECIWWSKAZANIA

• niewydolność krążenia
• choroby naczyń wieńcowych z wysiłkową dusznicą bolesną
• przebyty zawał serca
• wady zastawek serca
• ostre i przewlekłe stany chorobowe
• psychoza i psychopatia
• nadczynność tarczycy
• gruźlica
• choroby nowotworowe
• niewydolność jajników i zaburzenia rozwojowe narządów rozrodczych
• ciąża (do konsultacji z lekarzem prowadzącym)
 

INFO W PIGUŁCE

• temperatura wody: 37°C