Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa +48605130152 Monday 12–11:30PM, Tuesday 10AM–10PM, Wednesday 10AM–10PM, Thursday 10AM–10PM, Friday 10AM–1AM, Saturday 9AM–1AM, Sunday 9AM–12AM,
Studio Sante > OFERTA > Grota solna

Grota solna

Grota solna1
Grota solna
(4.8/5 z 33 ocen)

Wypoczynek w grocie solnej trwający 45 minut przynosi tyle korzyści zdrowotnych co 3 dni nad morzem. Mikroklimat solny ma pozytywny wpływ na drogi oddechowe, skórę i samopoczucie. Seans w grocie solnej daje uczucie świeżości i odprężenia. Pomaga odreagować stres i jego skutki. Ściany wypoczywalni wyłożono płytkami z soli himalajskiej, najczystszej i najbogatszej w biopierwiastki soli na Ziemi. Podczas odpoczynku w grocie solnej organizm przyswaja pierwiastki takie jak: jod, wapń, magnez, potas, sód i chlorki, żelazo, miedź, selen, brom, krzem, mające dobroczynny wpływ na pracę tarczycy, serca i układów: krążenia i nerwowego. Zastosowana w grocie solnej koloroterapia – podświetlenie bloczków światłem LED w kolorach zorzy polarnej jeszcze bardziej uprzyjemnia wypoczynek. Relaksacyjna muzyka stymuluje mózg do wytwarzania fal alfa, które dają uczucie odprężenia i spokoju. Terapia solna jest całkowicie naturalna i nieinwazyjna, odpowiednia dla osób w każdym wieku! Wypoczynek w grocie solnej, która ma wysokie parametry energetyczne, podwyższa biowitalość i pozwala zapomnieć o codzienności.


Piękna skóra i rewitalizacja organizmu

Odpoczynek w grocie solnej ma działanie relaksujące i odmładzające. Mikroklimat solny panujący w grocie oraz jony ujemne hamują procesy starzenia się skóry. Dzięki nim skóra odzyskuje zdrowy wygląd, staje się bardziej jędrna. Mikrocząsteczki soli wywierają korzystny wpływ na powłokę ochronną skóry i włosy – regenerują i poprawiają ich wygląd. Sól zwiększa aktywność kanałów jonowych w komórkach skóry i stymuluje działanie elektrofizjologiczne, co poprawia właściwości ochronne skóry. Sól normalizuje także poziom pH skóry i aktywuje procesy regeneracyjne, co objawia się zwiększeniem elastyczności skóry. Seanse w grocie solnej polecane są także dla osób mających suchą skórę, ponieważ łagodzą dyskomfort i poprawiają jej nawilżenie. Sól poprawia mikrokrążenie w skórze, zwiększając jej natlenienie i odżywienie, a także wspomaga działanie błon międzykomórkowych. Dzięki temu wygląd i kondycja skóry w widoczny sposób się polepszają, a oddziaływanie kosmetyków jest bardziej skuteczne. Dobroczynne działanie pobytu w grocie solnej łagodzi choroby skóry, w tym: alergie kontaktowe, atopowe zapalenie skóry, egzemę, trądzik młodzieńczy i trądzik różowaty, wypryski i inne problemy dermatologiczne. Sól ma również działanie przeciwzapalne – zabija bakterie i grzyby, które powodują różne problemy i choroby skóry.

 


Relaks i rewitalizacja

W grocie solnej wartość korzystnego promieniowanie wynosi aż 7200 Bv (jednostek Bovisa). Energia odczuwana przez człowieka jako pozytywna zaczyna się od 6500 Bv – tyle wynosi też przeciętna energia witalna u zdrowego człowieka. Wartość ta spada podczas osłabienia i choroby, a wzrasta przy przebywaniu w miejscach emitujących wysoką energię. Takim miejscem jest grota solna w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim i dlatego seanse w niej podnoszą poziom sił witalnych. To świetne miejsce, aby się zregenerować i dostroić organizm do częstotliwości zapewniających dobre samopoczucie. We współczesnym świecie jesteśmy wystawieni na działanie negatywnych jonów dodatnich (klimatyzacja, dodatki chemiczne do żywności, zanieczyszczenia środowiska, nadmierna ekspozycja na niekorzystne promieniowanie elektromagnetyczne z linii elektrycznych, telefonów komórkowych, komputerów, telewizorów i innych urządzeń elektrycznych). Sól w grocie solnej emituje duże ilości jonów ujemnych, nazywanych „witaminami z powietrza”. Jony ujemne emitowane przez sól neutralizują działanie tych negatywnych czynników, a także smogu elektromagnetycznego. Badania prowadzone od ponad czterdziestu lat przekonują, że dzięki jonom ujemnym możemy odczuć znaczny wzrost energii, poprawę sprawności umysłowej, polepszenie samopoczucia, pozbyć się negatywnych emocji: lęku, niepokoju, nerwowości oraz zredukować skutki stresu. Będąca dodatkowym elementem w grocie solnej w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim terapia kolorami i muzyką tworzy komfortowe warunki dla medytacji i wypoczynku. Podczas odpoczynku w grocie solnej mózg zaczyna wytwarzać fale alfa, które są odpowiedzialne za osiągnięcie uczucia odprężenia i relaksu. Terapia solna jest w 100% naturalna, nieinwazyjna, nie powoduje negatywnych skutków ubocznych. Mogą z niej skorzystać osoby w każdym wieku, także kobiety w ciąży. Polecana jest również sportowcom jako rodzaj odnowy biologicznej.

 


W trosce o układ oddechowy

Sól ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Dzięki wdychaniu powietrza zawierającego cząsteczki soli drogi oddechowe są szybciej oczyszczane z zanieczyszczeń i śluzu. Seanse w grocie solnej przynoszą ulgę osobom ciepiącym na alergie, infekcje dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli i płuc, nieżyty nosa, zapalenia zatok, przeziębienie, kaszel spowodowany nikotyną, świszczący oddech, a nawet… chrapanie! Słone powietrze łagodzi również astmę i rozszerza drogi oddechowe, co ułatwia oddychanie. Seanse w grocie solnej stymulują również układ oddechowy, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zachorowania w przyszłości. Dobroczynne działanie soli na układ oddechowy jest znane od wieków – do niedawna, aby z niego skorzystać, konieczny był wyjazd nad morze lub do uzdrowisk. Teraz dzięki grocie solnej w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim z działania soli można skorzystać, nie wyjeżdżając z Warszawy. 45 minut odpoczynku w grocie solnej to tyle samo korzyści, co trzy dni nad morzem!

 

Info w pigułce

  • temperatura: ok. 25°C
  • wilgotność: ok. 25 %
  • poziom biowitalności: 7200 Bv