Studio Sante Uzdrowisko Miejskie Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa +48605130152 Monday 12–11:30PM, Tuesday 10AM–10PM, Wednesday 10AM–10PM, Thursday 10AM–10PM, Friday 10AM–1AM, Saturday 9AM–1AM, Sunday 9AM–12AM,
Studio Sante > OFERTA > Masaż sportowy

Masaż sportowy

Masaż sportowy Stuido Sante Uzdrowisko Miejskie
Masaż sportowy
(4/5 z 4 ocen)

Masaż sportowy polecamy osobom uprawiającym sport rekreacyjnie i profesjonalnie. Pozwala utrzymać mięśnie w mistrzowskiej formie! Przygotowuje mięśnie do zwiększonego wysiłku, wzmacnia i uelastycznia tkankę chrzęstną oraz poprawia gęstość kości, przez co przeciwdziała kontuzjom. A po treningu? Pozwala szybciej pozbyć się powysiłkowej bolesności mięśni. Przynosi ulgę dla spiętych mięśni i blokad w ciele. Niweluje skutki przetrenowania i zmęczenia.  Zapewnia wsparcie dla regeneracji mięśni i całego organizmu w trakcie trwania cyklu treningowego oraz po intensywnym wysiłku. Pozwala szybciej wrócić do sprawności po urazach, wzmacniając siłę i masę mięśni, które uległy uszkodzeniu. Masaż sportowy to nieodłączna część programu treningowego i odnowy biologicznej sportowca. Zwyżka formy, lepsza kondycja, mniej kontuzji – to efekty, które zapewnia masaż sportowy. SPA Studio Sante oferuje różne rodzaju masażu sportowego: kondycyjny, treningowy i regeneracyjny – nasi terapeuci pomogą dobrać najodpowiedniejszą dla Ciebie ofertę.

 

 

Co to jest masaż sportowy?

Masaż sportowy charakteryzuje się nieco większą intensywnością i siłą nacisku niż masaż klasyczny. Zawiera elementy masażu izometrycznego, wzmacniającego osłabione obszary i zwiększającego siłę mięśni. Masaż sportowy jest wskazany dla osób aktywnych fizycznie, ponieważ przygotowuje mięśnie i układ kostny na intensywny wysiłek, oraz jest niezastąpiony w ich regeneracji jako część odnowy biologicznej.

Masaż sportowy – rodzaje

Masaż sportowy można wykonywać w różnych etapach cyklu treningowego i dla różnych celów. W Studio Sante SPA masaż sportowy i jego rodzaj dobieramy, uwzględniając oczekiwania i cele klienta oraz jego predyspozycje: uprawianą dyscyplinę, etap treningu, wiek, płeć, masę ciała.

 • Masaż kondycyjny (masaż sportowy podtrzymujący, masaż podtrzymująco-kondycyjny)

Jest wykonywany w okresie roztrenowania, w czasie przerw pomiędzy startami w zawodach, na początku sezonu lub po sezonie. Cel takiego masażu to utrzymać w formie układ ruchu, układ krążenia i układ nerwowy. Masaż sportowy kondycyjny pozwala podtrzymać sprawność właściwą okresowi intensywnych treningów poprzez efekt natlenienia i detoksykacji organizmu. Masażysta stosuje wszystkie techniki masażu klasycznego, co czyni ten masaż najdelikatniejszym z masaży sportowych. Zalecana częstotliwość zabiegów: co dwa dni lub codziennie.

 • Masaż sportowy treningowy

Jest wykonywany w dowolnym momencie w cyklu treningowym, kilka godzin po treningu. Cel takiego masażu to zwiększenie możliwości organizmu i utrzymanie go w wysokiej formie do zawodów. Najważniejsze techniki masażu treningowego to rozcieranie i ugniatanie. Choć jego intensywność może różnić się w zależności od dyscypliny i indywidualnych predyspozycji sportowca, zalicza się go do intensywnych i mniej komfortowych niż masaż sportowy podtrzymujący.

 • Masaż regeneracyjny (masaż sportowy powysiłkowy, masaż restytucyjny)

Jest wykonywany bezpośrednio po wysiłku fizycznym do około 1-2 godzin po wysiłku, oraz w przerwie między startami. Cel takiego masażu to przywrócić organizm do stanu sprzed wysiłku. Masaż sportowy powysiłkowy pozwala na dużo szybszą odnowę niż bierny odpoczynek. Masażysta stosuje głównie ugniatanie i rozcieranie, zwracając szczególną uwagę na obszary ciała domagające się regeneracji.

Masaż sportowy – efekty:

 • przyśpiesza regenerację mięśni
 • wzmacnia mięśnie i zwiększa ich siłę
 • poprawia ukrwienie, natlenienie i detoksykację
 • przeciwdziała przetrenowaniu
 • niweluje zmęczenie
 • redukuje napięcia i blokady
 • zwiększa możliwości wysiłkowe
 • relaksuje i wspomaga odnowę biologiczną


Prosimy o przybycie 10 minut przed zabiegiem.

Specjaliści Masaż sportowy w Studio Sante Warszawa

Ewa Brzezińska

Fizjoterapeutka, masażystka, specjalistka terapii punktów spustowych.

Dowiedz się więcej

Igor Sęczkowski

Fizjoterapeuta, specjalista masażu

Dowiedz się więcej

Kacper Marczak

Fizjoterapeuta

Dowiedz się więcej

Artur Urbanik

Mgr fizjoterapii, terapeuta manualny.

Dowiedz się więcej