Jest to głęboka świadoma praca z ciałem. Celem terapii powięziowo-mięśniowa jest trwała poprawa kondycji całego ciała, a nie tylko likwidowanie zewnętrznych objawów.

PROSIMY O ZAPISY TELEFONICZNE POD NUMEREM

22 417 80 90

605 130 152

 

Na czym polega terapia powięziowo-mięśniowa?

To nauka świadomości ciała. Podczas sesji, operując na granicy bólu, powoli i uważnie, terapeuta dociera do odpowiedniej głębokości ciała. Zatapia się w tkanki Pacjenta aż do zrostów kolagenowych, które są powodem dolegliwości bólowych. Jednocześnie jednak granice ciała i stopień gotowości na zmianę są zawsze uwzględniane i szanowane.

W ten sposób można dotrzeć do źródła dysfunkcji, by na trwałe zmienić niekorzystne i nienaturalne nawyki ruchowe, postawę ciała oraz chód. Organizm w ten sposób odzyskuje równowagę, pełną sprawność, zdrowie. Można przyjąć, że terapia powięziowo-mięśniowa jest tworzeniem ciała na nowo.

 

Jak wygląda sesja terapii powięziowo-mięśniowej?

Pierwszy etap: diagnostyka. Terapeuta obserwuje postawę ciała i sposób poruszania się pacjenta, aby określić przyczynę dolegliwości.

Drugi etap: uwalnianie powięziowo-mięśniowe. Głęboka praca na tkankach odbywająca się na stole do masażu. Jest to świadome ukierunkowanie pracy z ciałem Pacjenta, który poddaje się dotykowi i współpracuje z prowadzącym go terapeutą, poruszając konkretnymi częściami ciała w odpowiedni sposób.

Trzeci etap: budowanie nowych wzorców ruchowych. Praca w ruchu w bliskiej współpracy z terapeutą.

 

Terapia powięziowo-mięśniowa pomaga przy:

  • permanentnych bólach (mięśniowych, kręgosłupa),
  • usztywnieniach ciała wynikających z siedzącego trybu życia,
  • kontuzjach ciała (również sportowych), będących skutkiem nieprawidłowych wzorców ruchowych.