Rozkojarzenie, brak koncentracji, problemy z pamięcią to kłopoty, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Przeszkadzają w pracy i codziennym życiu. Jakie są przyczyny zaburzeń koncentracji? Jak sobie z tym poradzić? Jakie są najlepsze terapie na koncentrację i pamięć? Dowiedz się więcej, wybierz zabieg dla siebie i zapomnij o tych niedogodnościach!

Zaburzenia koncentracji uwagi – przyczyny

Przyczyny zaburzeń koncentracji mogą być różne, a wśród nich: stres, przepracowanie i przemęczenie, problemy ze snem, nieregularne odżywianie i niedożywienie, nadmiar cukru w diecie. Problemy ze skupieniem uwagi pojawiają się także, gdy w naszym otoczeniu jest zbyt wiele rozpraszaczy, np. hałas, włączony telewizor, głośne rozmowy. U niektórych osób problemy z koncentracją mają podłoże genetyczne, przybierając postać zaburzenia o nazwie ADD (Attention Deficit Disorder), w którym ilość neuroprzekaźników w układzie nerwowym jest nieprawidłowa.

 

Jak poprawić koncentrację i pamięć?

Jeśli mamy problemy z koncentracją, w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się sposobowi pracy i stylowi życia. Z najbliższego otoczenia należy wyeliminować rozpraszacze – np. wyłączyć radio, w pracy założyć na uszy słuchawki, uporządkować biurko (bałagan na biurku także może rozpraszać). Warto zacząć jeść zdrowo i regularnie spożywać odżywcze posiłki.  Dieta powinna być bogata w witaminy (zwłaszcza z grupy B) i składniki mineralne. A po pracy warto znajdować czas na aktywność fizyczną i zrobienie czegoś dla siebie. Będziemy myśleć szybciej i kreatywniej tylko wtedy, gdy będziemy naprawdę wypoczęci. A co, jeśli to wszystko nie pomaga?

 

Zabiegi na koncentrację – SCIO i BEMER

Poprawa koncentracji i skupienia uwagi to podstawa, by pracować efektywnie i szybko. Gdy tego brakuje, praca nad jednym zadaniem zabiera dużo więcej czasu, niż powinna. Pojawiają się opóźnienia, a to rodzi dodatkowy stres i niepokój. Zostajemy więc w pracy dłużej, by nadgonić opóźnienia. Ale przez to nie mamy kiedy odpocząć i praca idzie jeszcze wolniej. To błędne koło! Zamiast męczyć się w ten sposób, lepiej pójść na zabiegi poprawiające koncentrację. W Studio Sante można skorzystać z terapii SCIO, które przynoszą rewelacyjne efekty, jeśli chodzi o redukcję stresu, poprawę koncentracji i pamięci. SCIO to urządzenie medyczne, które balansuje organizm za pomocą fal elektromagnetycznych. Nowoczesne terapie pomagają odzyskać koncentrację i poprawić szybkość uczenia się. Co oferuje SCIO?

 

  • Balans układu nerwowego, równoważenie części współczulnej i przywspółczulnej
  • Balans fal mózgowych
  • Stymulacja pracy mózgu (całości bądź poszczególnych obszarów)
  • Terapie wspierające uczenie się i zapamiętywanie (ogólnie, matematyczne, językowe)
  • Terapie wzmacniające funkcje pamięciowe
  • Terapie celowane dla wzmocnienia koncentracji i skupienia na „tu i teraz”
  • Stabilizacja neuroprzekaźników mózgu
  • Stymulacja natlenienia i krążenia mózgowego

Dowiedz się więcej, jak działa SCIO

 

 

Oddziaływanie SCIO warto połączyć z terapią BEMER, która stymuluje mikrokrążenie w naczyniach włosowatych całego ciała. Dzięki temu poprawia natlenienie i odżywienie  mózgu, co przekłada się na poprawę koncentracji i pamięci. Poprawa koncentracji jest możliwa!

Dowiedz się więcej, dlaczego terapia BEMER jest skuteczna

 

Co to jest koncentracja?

Koncentracja to umiejętność skupiania i utrzymywania uwagi na zadaniach, które się wykonuje. Skupienie uwagi na danej czynności wynika po części z umiejętności odcięcia się od bodźców, czyli filtrowania w procesie odbioru nadmiaru informacji. Koncentrację warto ćwiczyć i rozwijać, bo jest to umiejętność, która pozwala efektownie pracować, rozwiązywać zadania, a nawet organizować sobie sprawnie codzienne czynności.

 

Zabiegi poprawiające koncentrację, Warszawa, Studio Sante zaprasza!