Usuwa na trwałe zmarszczki, cellulit i rozstępy. Wygładza blizny oraz łagodzi objawy trądziku, przyśpiesza gojenie ran. Uelastycznia i ujędrnia skórę. Poprawia jej koloryt. Hamuje procesy starzenia się skóry. Wspomaga natlenienie, nawilżenie, detoksykację. Poprawia zdolność do samoregeneracji skóry. Skutecznie odmładza, dodaje cerze blasku, świeżości i piękna. Już dziś skorzystaj z kolagenowej terapii świetlnej w Studio Sante i ciesz się piękną skórą! Po zakończeniu cyklu zabiegów, czyli po 8 tygodniach, widoczna jest znaczna redukcja zmarszczek, kurzych łapek oraz innych niedoskonałości cery. Skóra jest wyraźnie odmłodzona – bardziej nawilżona i sprężysta. To jeden z najnowocześniejszych zabiegów odmładzających i upiększających, dający długotrwały efekt liftingu bez skalpela!

 

Kolagenowa terapia świetlna – lifting bez skalpela

Kolagenowa terapia świetlna to odmładzający i upiększający zabieg kosmetyczny. Polega na naświetlaniu skóry łagodnymi falami czerwonego światła o długości fali 550‑700 nanometrów. Odbudowuje i wzmacnia strukturę kolagenu, odpowiedzialnego za jej dobrą kondycję i zdrowy, młody wygląd, oraz stymuluje komórki skóry do jego produkcji. Kolagenowa terapia świetlna daje trwały efekt liftingu skóry bez skalpela. Znacząco zwiększa nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry. Skutecznie redukuje zmarszczki, cellulit i rozstępy. Zwiększa dotlenienie i nawilżenie skóry. Poprawia jej zdolność do samoregeneracji. Wygładza blizny, redukuje objawy trądziku, przyśpiesza gojenie ran. Wzmacnia skórę poprzez jej lepsze natlenienie, nawilżenie i detoksykację. Poprawia w sposób widoczny koloryt skóry. Skutecznie odmładza, dodaje cerze blasku i świeżości.

 

Cofnij czas!

Aby uzyskać najlepsze efekty, z kolagenowej terapii świetlnej należy korzystać przez ok. 1,5-2 miesiące. W pierwszym miesiącu wskazane są zabiegi co 2 dni (12-15 naświetlań), w drugim – 1 lub 2 zabiegi tygodniowo. Zalecany czas jednego zabiegu to 10-15 minut, można go stopniowo wydłużać do ok. 20 minut. Efekty terapii można podwyższyć, stosując jednocześnie kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, kolagen i elastynę oraz suplementacją witamin A, E i C. Zalecany czas trwania fototerapii wynika z naturalnego tempa odbudowywania się komórek skóry twarzy i całego ciała. Efekt kolagenowej terapii świetlnej jest widoczny i długotrwały, ponieważ fale świetlne oddziałują na najgłębsze warstwy skóry, warunkujące jej elastyczność i dobrą kondycję, nie zaś – jak ma to miejsce w przypadku kremów – tylko na zewnętrzne warstwy. Już po 4 tygodniach kolagenowej terapii świetlnej ogólny stan skóry wyraźnie się poprawia, można zauważyć jej wygładzenie i gojenie się zewnętrznych uszkodzeń. Po zakończeniu cyklu zabiegów (po 8 tygodniach) widoczna jest znaczna redukcja zmarszczek, kurzych łapek, różnorodnych zmian skórnych. Skóra jest bardziej nawilżona i sprężysta.

 

Bezpieczna terapia odmładzająca

Kolagenowa terapia świetlna jest czasem nazywana solarium kolagenowym lub – nie całkiem prawidłowo – solarium przeciwzmarszczkowym. Lampy kolagenowe skutecznie redukują zmarszczki, ale nie dają efektu opalenizny, ponieważ nie emitują promieniowania UVA ani UVB, które powodują przesuszanie i starzenie się skóry. Światło, które emituje lampa kolagenowa, jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla skóry. Nie wywołuje pieczenia, ani podrażnień. Mogą z niej korzystać kobiety i mężczyźni w każdym wieku, także osoby mające wrażliwą skórę.

 

Zadbaj o nawodnienie – pij wodę!

Właściwe nawodnienie skóry jest konieczne dla zachowania mechanicznych właściwości włókien kolagenowych i elastynowych. Dlatego w trakcie kolagenowej terapii światłem należy uzupełniać płyny, celem lepszego nawilżenia skóry. Zalecamy picie wody, która jest dostępna bez ograniczeń i bezpłatnie w Studio Sante. Dzięki nawadnianiu organizmu efekty fototerapii będą lepsze, szybsze i trwalsze.

 

Kolagen – piękno i młodość cery

Kolagen jest istotnym elementem tkanki łącznej, która stanowi elastyczną konstrukcję dla skóry właściwej. Znajduje się nie tylko w skórze, lecz także w kościach, ścięgnach, więzadłach, naczyniach krwionośnych. Białka kolagenowe zbudowane z cienkich włókien są odpowiedzialne za jędrność i napięcie skóry. Włókna elastyny zapewniają jej elastyczność i sprężystość. Wraz z wiekiem ilość kolagenu w skórze zmniejsza się, a włókna ulegają stwardnieniu. Powodują to także: zaburzenia syntezy lub degradacji elastyny i kolagenu, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, przesuszenie skóry (jeśli jest odwodniona przez długi czas proces destrukcji może być nieodwracalny), zanieczyszczenia środowiska, stres, palenie tytoniu, nieprawidłowa pielęgnacja skóry. Nadwątlenie zapasów kolagenu i jego stwardnienie skutkuje osłabieniem tkanki łącznej, więzadeł i ścięgien. Powoduje także pojawienie się zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, nadmierną wiotkość skóry, tworzenie się fałd i innych niedoskonałości. Pierwsze objawy mogą pojawić się już w wieku 25 lat we wszystkich warstwach skóry, a wraz z wiekiem proces ten postępuje. Możemy mu jednak zapobiec, a nawet go cofnąć poprzez skuteczną kolagenową terapię świetlną.

 

Lampy kolagenowe – opinie

Skuteczność terapii kolagenowej potwierdzają nie tylko zadowolone Klientki, lecz także badania naukowe przeprowadzone w Szwajcarii przez dr. Fiorenzo Angehrna w 2009 r.

 

Korzyści z kolagenowej terapii świetlnej

 • trwały efekt liftingu – ujędrnia i zwiększa elastyczność skóry
 • redukuje zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu
 • zmniejsza cellulit i rozstępy
 • modeluje kontury twarzy
 • przyśpiesza gojenie ran
 • wygładza blizny
 • łagodzi trądzik
 • wzmacnia tkankę łączną i napięcie skóry
 • regenerację komórek skórnych
 • hamuje procesy starzenia skóry
 • rozjaśnia przebarwienia
 • oczyszcza, nawilża, oddziałuje przez detoksykację
 • wspomaga leczenie alergii
 • korzystnie wpływa na metabolizm minerałów
 • zwiększa elastyczność stawów i więzadeł

 

 Przeciwwskazania

 • przyjmowanie leków fototoksycznych (światłouczulających)
 • ciąża
 • choroby nowotworowe
 • choroby serca

 

Info w pigułce

 • temperatura : 29 – 30°C
 • czas przebywania: 10-20 minut (zwiększać stopniowo)