Kąpiel w wodzie strukturyzowanej z dodatkiem soli EPSOM to zastrzyk energii i witalności. Uzupełnia niedobory magnezu i siarki, mających wielki wpływ na zdrowie i urodę. Ma działanie relaksujące i detoksykacyjne oraz kojący wpływ na skórę, zmniejsza bolesność mięśni i stawów, wspiera odnowę biologiczną. Znakomicie odstresowuje, a dzięki wysokim parametrom energetycznym, podwyższa Twoją biowitalność! Z dobrodziejstw soli EPSOM skorzystasz w jacuzzi z solą himalajską i magnezem oraz w kabinie floatingowej w Studio Sante!

Sól EPSOM – piękno i zdrowie dla Ciebie

Sól EPSOM (siarczan magnezu) to idealne połączenie magnezu i siarki, biopierwiastków, które fenomenalnie wpływają na zdrowie i urodę. Dużo lepiej wchłania się przez skórę podczas kąpieli niż przez przewód pokarmowy. Magnez to pierwiastek życia, a większość z nas cierpi na jego niedobory! Potrzebuje go całe ciało i każda pojedyncza komórka. Niedobory powodują nerwowość, bezsenność, bolesne skurcze mięśni, ciągłe zmęczenie. Siarka zapewnia piękne włosy, elastyczną skórę, mocne paznokcie i prawidłową przemianę materii. Kąpiele to ulga od stresu i zmęczenia! Dzięki nim lepiej śpimy. Naturalnie pielęgnują skórę, zapewniając jej nawilżenie i elastyczność. Łagodzą trądzik i inne niedoskonałości cery. Zmniejszają napięcie mięśni, regenerują stawy, zmniejszają obrzęki. Kąpiel ma również działanie detoksykujące – Usuwa z organizmu toksyny i metale ciężkie. I oczywiście zapewnia doskonały relaks, odprężenie i ulgę od stresu!


Magnez – pierwiastek życia

Magnez to jeden z najcenniejszych pierwiastków dla zdrowia. Uczestniczy w metabolizmie węglowodanów, białek i tłuszczów, warunkując dostarczenie energii do pracy mięśni i mózgu. Jest niezbędny, by wszystkie żywe komórki mogły się regenerować. Wspomaga pracę układu nerwowego. Poprawia pamięć i koncentrację. Działa antystresowo. Zapobiega skurczom mięśni, a także zmęczeniu, znużeniu, bezsenności i migrenom. Łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego i bóle menstruacyjne. Reguluje aktywność ok. 325 enzymów! Jest ważnym składnikiem kości i zębów, przeciwdziała osteoporozie. Wspomaga leczenie kontuzji. Przeciwdziała miażdżycy i innym chorobom serca, zapobiegając zawałowi. Reguluje także ciśnienie krwi. Poprawia naszą odporność. Osoby żyjące w stresie, ciężko pracujące umysłowo bądź fizycznie, kobiety w ciąży i w okresie menopauzy mogą mieć niedobory magnezu. Przyswajalność magnezu z jedzenia wynosi ok. 40%, dlatego warto uzupełniać ten pierwiastek poprzez kąpiele w jacuzzi i relaks w kabinie floatingowej w Studio Sante.


Siarka – zachwycaj urodą

Czy wiesz, że siarka jest podstawowym pierwiastkiem, od którego zależy Twoja uroda? To właśnie ona zapewnia mocne i śniące włosy. Dzięki niej skóra jest miękka, jędrna i elastyczna. Niedobory siarki powodują łamanie się paznokci i wypadanie włosów. Siarka wpływa na pracę układu hormonalnego – to bardzo ważne, bo prawidłowy poziom hormonów chroni nas przed stresem, przybieraniem na wadze i złym nastrojem. Siarka regeneruje stawy i tkankę łączną – dzięki temu możemy cieszyć się sprawnością i nie narzekać na bóle. Siarka poprawia również przemianę materii, co ułatwia zachowanie zgrabnej sylwetki i pięknego ciała. Ponadto przeciwdziała stresowi i zmęczeniu, które kradną naszą urodę i dobre samopoczucie.

 

Co to jest sól EPSOM?

Sól EPSOM (czyli siarczan magnezu) pochodzi z uzdrowiskowej miejscowości Epsom w Anglii. Nazywana jest także solą gorzką, epsońską lub epsomitem. Wyglądem przypomina sól kuchenną, jest pozbawiona zapachu. Ma obojętne pH dla skóry. Zawiera ok. 9,7% magnezu i ok. 12,9% siarki. To naturalny związek mineralny o udowodnionych właściwościach prozdrowotnych i kosmetologicznych, od wielu lat stosowany w wielu uzdrowiskach.